7.3.2021 | Svátek má Tomáš


GLOSA: Není migrace jako migrace

10.11.2018

Pohled z jiné stránky

Nechci přilévat olej ani jiné tekutiny do ohně, který zuří kolem migračního paktu OSN, této prohnilé organizace, která je výsměchem původním snahám po druhé světové válce, to ponechme na jindy a moudřejším hlavám. My jsme hrdinně proti. Muslimové nám vadí a hrozí, Afričané nejinak, dočtete se toho denně přehršel.

Ale podívejme se na věc z jiné stránky, a náš pohled může být naopak vstřícný a prakticky uskutečňovaný. Fortuna, štěstěna nás o tom přesvědčuje koncem každého týdne. Stačí si zapnout v TV fotbal a nahlédnout třeba do Ďolíčku, kde muslim (pravděpodobně) Yúsuf z Bahrajnu zesměšňuje křesťanské brankáře parádními góly – a hleďme, nikdo nebije na poplach, že je to konec českého fotbalu, ba naopak, davy v ochozech šílejí radostí!

Pražská Sparta, kdysi klub rasistických fanoušků, jde ještě dále. V základní sestavě nastupují pravidelně dva čeští hráči, pak něco postav tmavé pleti, zbytek doplňují Rumuni.

Není to jen otázka Prahy. Ruka bohaté Viktorie Plzeň sahá do Zlína, aby získala za raněného Krmenčíka náhradu sice nevyslovitelného jména, zato úspěšného střelce gólů, původ z temné Afriky vůbec nevadí. A projdete-li soupisky všech extraligových mužstev, nepřestanete se divit.

Tito imigranti ovšem nemusejí riskovat svůj život na chatrných člunech v rukou pirátských převaděčů, dávno je vidíme ve všech světových velkoklubech, a platí se za ně miliony.

Tak vidíte, jak je to prosté. Oni jsou totiž špičkou ve svém oboru, a někteří se spokojí, jak vidět, i s honoráři v naší různě plovoucí měně. Ať mi někdo povídá, jací jsme rasisté, dokonce časem nás některý sportovec nebo některá sportovkyně tmavé pleti i reprezentuje, když získá naše občanství.

A co s tím? Neberou našim skvělým hochům a dívkám práci, na naše poměry většinou výtečně hrazenou? Kdepak, zdá se, že nová generace našich sportovců je líná jak ta čuňátka, abych se vyjádřil něžným slůvkem.

Alespoň v tom fotbale to tak zvonku naozaj vyzerá, když si pohyb na hřišti a zájem o hru porovnáte s těmi muslimy nebo Afričany (abych neurazil výjimky).

Kdyby se u nás objevovali jen takoví imigranti, neměl by pan Babiš žádnou starost. A že to nikdo neumí zařídit ani v jiných oborech, kde chybí pracovní síly, to je mi ta pravá záhada. Tu by měla řešit OSN.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.