6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


GLOSA: Nedlužím nikomu nic!

21.12.2009

Média, mi stále vnucují myšlenku, že jsem zavinil státní dluh, a vypočítávají mi výši mého údajného podílu. Důrazně připomínám, že jsem si od nikoho nic nepůjčil, tudíž nikomu nic nedlužím. Nepodepsal jsem žádný doklad, na jehož základě si stát půjčoval mým jménem, čímž by mě zadlužil. Považoval bych to za trestný čin. Takže nehodlám nic nikomu splácet.

Pokud se stát chová jako podnikatel, a nedokáže splácet své dluhy, pak zřejmě musí vyhlásit bankrot a měl by být zrušen. Dluh by proto měl být naúčtován podílově všem, kteří tomuto státu vládli v době od vzniku dluhu. Nevolil jsem tyto osoby nikdy, a jsem, co se týče jejich jednání, zcela bez viny.

Z každé stokoruny, kterou jsem kdy vydělal, mi stát vzal cca 50 korun pod různými záminkami. Penzijní, sociální či prostá daň z příjmu zmizely v nenávratnu. Jsou ještě další poplatky, o které mě stát obírá. Jsou to daně z nemovitosti, z každého litru benzinu atd.

Za zlomek skutečné hodnoty mé práce, nyní ve smlouvách i jako přivýdělek k důchodu, která mi po odečtu zmíněných „dávek" zbývá, kupuji věci, které jsou také mnohonásobně zdaněny, a to již od suroviny až k hotovému výrobku a jeho prodeji. Platím státu drahou elektřinu (ČEZ je prakticky státním podnikem, který nedává ani lidem kolem atomových elektráren levnější elektřinu, jak sliboval před výstavbou,). Na druhé straně stát nechává vydělávat podniky stavějící dálnice až třikrát více, než jinde v Evropě. Také na opencard se někdo na úkor státu nakapsoval. Zdálo by se, že stát je velký boháč. Jen mi s tím nejde dohromady vyjádření ministra financí z 10. 12. 2009, které cituji: „Peníze schválené na důchody dojdou zhruba v říjnu či listopadu." Kdyby se výdaje státu měly skutečně řídit rozpočtem, který ve středu prosadili socialisté a komunisté v Poslanecké sněmovně, důchodci by možná již od října čekali na svoji penzi marně.

Tak doufám, že důchodci budou tyto strany volit. Není nás málo, takže můžeme zvítězit, ale s holými zadky. Abych svoji úvahu o dluzích státu (které, jak čtu, že každou vteřinou dluží Česko o 7452 korun víc, proto nám budou utahovat opasky, sami sobě nikoliv) ukončil, musím, milý státe, říci, že mě prostě sereš.

Převzato z Rottenberg.bigbloger.lidovky.cz se souhlasem autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.