5.7.2020 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


GLOSA: Kdo je komu rukojmí!

16.6.2011

Unisono verdikt premiéra Nečase a více premiéra Kalouska, že stávka si bere za rukojmí své spoluobčany, je nehorázný, protože především právě všichni nejrůznější účastníci vlád od roku 1990, kteří mlčky přihlíželi rozkrádání národního majetku, si už dávno a bezohledně vzali český národ jak své rukojmí.

Že se za újmu na státním rozpočtu v důsledku stávky musí zaplatit do posledního haléře, je další nehoráznost, protože za dosud rozkradený státní majetek zatím nikdo nikdy nezaplatil ani haléř.

Že je potřeba urychleně prosadit v parlamentu zákon o stávce, je třetí nehoráznost, když parlament žádnou legislativu o potlačení tunelování, korupce a rozkrádaní ani za celých dvacet let nebyl schopen prosadit.

Ano, chybí nám 90 miliard v rozpočtu, což je zhruba polovina toho, co se dalo uspořit při zracionalizovaném nákupu vojenské techniky, pětinásobek státního dluhu, s kterým účastníci nejrůznějších novodobých vlád republiku před dvaceti lety převzali, a je to jen pouhá desetina toho, co se promrhalo při privatizaci státního majetku - peněz, které by nejen bohatě pokryly důchodovou reformu, ale které by také zajistily všem lidem České republiky důstojný život bez navyšování daní.

Za přehmaty vlád vždy zaplatil a zaplatí obyčejný člověk, ale nedej bože, aby si stěžoval! Jsme skutečně, my „rukojmí“ občané, nekonečně trpěliví a není stávka prvním signálem opravdové nespokojenosti, není to předzvěst skutečné nevole s opakujícími se vládami chyb a omylů a není to příznak „africké“ snahy o konečné řešení !?Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.