4.2.2023 | Svátek má Jarmila


GLOSA: Jakub Janda a nová definice "evropských hodnot"

22.8.2016

Na svém facebookovém profilu Janda napsal:

V české prezidentské kampani bude podle Jandy „Kreml vší silou tlačit svého trojského koně – prezidenta Zemana. Lepšího spojence mezi evropskými prezidenty prý Kreml nemá. Až u nás Kremlu o něco půjde – tedy v prezidentské volbě – nebudeme jako demokraté stát jen proti Zemanovi a „celé české dezinformační a extremistické scéně“. Stát prý budeme také proti ruským zpravodajským službám a jejich prostředníkům. „Budou to nejošklivější a zároveň nejdůležitější volby naší moderní historie.“

Europoslanec Jan Zahradil k osobě Jakuba Jandy napsal: „Janda je zástupce ředitele z Bruselu placené neziskovky Evropské hodnoty, politologickou odbornost má z maturity na gymnáziu a bakaláře na soukromé vysoké škole a je placen za to, že šíří unijní propagandu...“(Expres.cz)

Evropské hodnoty bývaly založené na židovské a křesťanské tradici a helénské filosofii. Patrně mi nějak uniklo, že v Bruselu došlo k zásadní transformaci těchto hodnot.

Lze tak usuzovat z toho, že nezisková organizace stejného názvu je placená za šíření názorů z Bruselu a jejím náměstkem ředitele je Jakub Janda, který před několika lety vynikl jako herec v porno-gay videu, které lze nalézt na internetu.

Na stránkách Expres.cz najdeme rozhovor, který viceředitel Evropských hodnot na toto téma redakci poskytl:

Expres: Ve videu jsou i ostřejší scény, například tam masturbujete, o těch jste dopředu věděl? Byla nějaká domluva nebo scénář, který vám tohle přikazoval?

Janda: Původně jsem si myslel, že jen půjdu natočit striptýz a že to bude bláznivina, ale dál jsem nad tím nepřemýšlel. Výsledkem je tohle. Nepromyslel jsem to, ale přesto jsem si neřekl ne. Sice to pro mě byla vnitřně nepříjemná situace, ale bohužel jsem neřekl, že končím a na shledanou.

Expres: Nastal tedy během natáčení moment, kdy vám došlo, že tohle nemáte dělat? Proč jste se tedy neotočil na patě a neodešel? Na tom videu totiž nepůsobíte, že vám to je nepříjemné.

Janda: Teď už to nedokážu říct. Byl to pro mě divný zážitek. Myslím, že jsem extrovert a občas na sebe strhnout pozornost se mi líbí, ale v té době jsem tohle neřešil.

„Nepromyslel jsem to, ale přesto jsem si neřekl ne. Sice to pro mě byla vnitřně nepříjemná situace, ale bohužel jsem neřekl, že končím a na shledanou.“

Nemohlo by to být náhodou krédo Jakuba Jandy i v jeho současných sebe prezentacích?

Převzato z autorova blogu s jeho souhlasem