24.9.2021 | Svátek má Jaromír


GLOSA: Jak je to vlastně s tou nenávistí k migrantům?

22.3.2016

O tom, že podstatná část české společnosti o migranty (většinou muslimské) nestojí, že se jich obává, nemůže být nejmenších pochyb. S průzkumy veřejného mínění se sice dá všelijak kouzlit, ale ohledně vstřícnosti k migrantům to prostě nejde, to by bylo už přespříliš průhledné, takhle se žádná agentura nezesměšní.

V této souvislosti je docela úsměvné, že ve veřejnoprávních médiích se paradoxně objevují především aktivisté, zástupci nejrůznějších spolků horujících pro migranty, přestože tvoří jen nepatrnou část české společnosti.

Patrně nás chtějí převychovat. Je to ale hodně kontraproduktivní záležitost, diváci a posluchači evidentně nejsou zase až tak hloupí, aby se věčně nechávali opíjet rohlíkem. Jenže to už je zase o něčem jiném.

Mě na těch aktivistech úplně nejvíc baví, jak takřka podle šablony pořád jen mluví o panujícím nepřátelství - nenávisti k migrantům. Evidentně jde o velkou a úmyslnou lež. Samozřejmě, že takové výroky existují, ale většinovou českou společností rozhodně necloumá žádná nenávist ani primitivní pudy.

Většina naší veřejnosti prostě jen nevěří, že se ty nekonečné světové problémy dají vyřešit invazí milionů lidí z odlišného civilizačního prostředí do Evropy. Spíše nežli ta pořád připomínaná nenávist tady sehrává hlavní roli opodstatněná opatrnost a také nedůvěra.

Jenže, ono se to lépe válčí proti té údajné nenávisti, proti údajným xenofobům, náckům - není liž pravda?

Převzato z JosefHavranek.blog.idnes.cz se souhlasem autora.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.