29.10.2020 | Svátek má Silvie


GLOSA: Beru, ale recipročně

9.5.2009

Byl jsem po letech nucen nejen změnit způsob života, nýbrž/tím pádem také smlouvy s T-Mobilem.

I dostavil jsem se na příslušné pracoviště s prostou žádostí, aby má čísla nadále fungovala, jedno pro internet a druhé pro hovory, jen s tím, že změníme platící osobu. V době elektronické komunikace (viz samy produkty T-Mobile), všech možných registrů dlužníků a ratingů, možností „lustrovat klienta“ na internetu jsem byl opravdu překvapen, když jsem se dozvěděl, že vše je možné, že však jest mi složiti zálohy á 5 000 Kč za každé z čísel. Až se uvidí, jakou mám platební morálku, budou mi prý tyto vráceny.

Jen perlička: v 21. století uhradit tuto podivnou zálohu převodem z účtu nelze. Jen cash na dřevo, jinak nic, převod, telefon a internet nebudou. To však není meritorní, je věcí vedení, jakou úroveň elektronické komunikace s klientem ve své ctěné společnosti zvládne.

Vadí mi ovšem, že jsem právě poskytl T-Mobilu neúročený úvěr na dobu nejméně 4 měsíců – pokud tedy budou tak laskavi a mé peníze mi posléze vrátí. Můj odhad praví, že přiměřená úroková míra pro takový úvěr je stanovena na 12 % p.a. Nepletu-li se, jest na operátorovi mi vrátit 10 000 Kč jistiny a zaplatit 395 korun úroků.

Nejsem ani podvodník, jak by evokoval popsaný přístup ke mně, ani lichvář. Své obchodní podmínky stanovím poctivě na spodní hranici tržní sazby.Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy
Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy

Chvíle strávené nad knížkou jsou pro děti velmi důležité. Pořiďte dětem adventní kalendář plný kouzelných vánočních příběhů. Zkraťte si čekání na...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.