9.8.2022 | Svátek má Roman


FEJETON: Láska, podprsenka a bolení břicha

6.2.2014

Prakticky všechna světová media před několika dny zveřejnila naprosto nesmyslnou a samo­zře­jmě i nepravdivou informaci, že v Japonsku vyvinuli podprsenku, která údajně rozpozná "pravou lásku".

"Vestavěný snímač čte u ženy signál srdeční frekvence. Data pak pošle přes Bluetooth do aplikace, která je zpracuje. Aplikace vyhodnocuje srdeční změny v průběhu času. Když překročí hodnotu, která signalizuje, že je to láska, podprsenka se automaticky rozepne," popsali autoři svůj technický "zázrak". Jenomže technika je technika a lidský organismus nemusí vždy preferovat jen city.

………

Jolana měla ten den skutečný pech. Vstala později, protože v neděli si, jako vždy, ráda přispala. Měla však tu výhodu, že ve svých třiadvaceti letech již mohla bydlet sama, v pronajaté garsonce. A dnešní den měl být obzvláště významný, protože na odpo­ledne měla domluvenou schůzku s přítelem Honzou, s nímž už strávila spoustu hezkých chvil při procházkách, na výletech a koncertech a dnes ho chtěla poprvé pozvat do svého bytu "na kávu".

Jenomže při stírání podlahy lehce zaškobrtla, ztratila rovnováhu a rozlila vodu z kbelíku po celé podlaze. Tím se zdržela, znervózněla a při žehlení své nové halenky pak nechtěně pootočila knoflíkem regulujícím teplotu žehličky. Když uviděla vzniklou zažloutlou stopu, zhrozila se a jala se usilovně hledat náhradní řešení. Rychle vybrala jinou, tu s velkým, volným výstřihem. Opatrně ji přežehlila a podívala se na hodiny.

Hrůza, zanedlouho už má být na schůzce ve vinárně a jen na cestu potřebuje nejméně půl hodiny. V té chvíli si uvědomila, že ještě ani nesnídala. Při letmém pohledu do ledničky zahlédla dva sice poněkud okoralé, ale stále ještě přijatelně vypadající chlebíčky, které zde zbyly z páteční "dámské jízdy".

Zhltla je již v koupelně, kde se bleskově osprchovala, provedla nezbytné zkrášlovací operace a nakonec z krásné krabičky vyjmula ten "světový – samorozepínací podprsenkový hit". Vyzkoušela jeho připojení k telefonu, fungovalo, a vydala se na cestu. Ještě než dorazila na místo, začala ale vnímat značně nepříjemné pocity v podbřišku, jejichž intenzita se stále zvyšovala. Ale to už byla ve vinárně a slavnostně přebírala od svého přítele kytičku. Usmívala se přitom značně křečovitě, protože procesy uvnitř jejího těla nabíraly na intenzitě. Srdce jí tlouklo jako zběsilé a po celém těle cítila studený pot.

"Promiň, já musím na chvíli odejít," stačila ještě Honzovi říci. Rychle vstala a chtěla odejít na toaletu. Jenomže zapomněla na snímače, které její aktuální fyzický stav vyhodnotily jako jednoznačný projev LÁSKY … a odemkly jí podprsenku. Tuto situaci již Jolanin organismus úspěšně zvládnout nedokázal ...

…………

Z toho plyne poučení, že ne každé vzrušení a bušení srdce musí být způsobeno právě láskou. Ale vyprávějte to nějakému hloupému počítači!Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...