Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

NĚMECKO: Hrobař evropské svobody a racionality

diskuse (236)

Dodnes není zcela jasné, jak mohlo dojít k První světové válce. Sto let relativního klidu po napoleonských válkách bylo dobou nebývalého technického a kulturního rozkvětu v Evropě, doprovázeného růstem osobní svobody. Odvěký sen blahobytu a svobody pro všechny byl na dosah. Ale světová válka sen zničila. Vina většinou neleží jen na jedné straně, ale německé nacionální ambice a přepadení neutrální Belgie určitě k této válce podstatně přispěly. V použití jedovatých plynů byli Němci také první.

Ještě jednoznačnější je německý podíl na vytvoření nejstrašnějšího režimu v historii – bolševické diktatury. Německá vláda se v roce 1917 rozhodla podpořit Bolševiky a jejich revoluci, výměnou za příměří s Ruskem, s možností se zcela soustředit na boj na západní frontě. Po pádu cara v Rusku v únoru 1917, nastoupila idealistická Kerenského vláda, která vyhlásila svobodu slova a shromažďování, ale Bolševici zneužili nových svobod, a jedině oni měli díky německé pomoci prostředky masové propagandy. Pomoc Německa a bezprecedentní zákeřnost a surovost dostala Lenina a jeho bandu k moci (zde).

Mráz jde po zádech, když čteme Leninovy příkazy kamarádům při potlačování lidového odporu v jednom z mnoha míst: „Soudruzi, povstání musí být potlačeno, žádné slitování, spoléhám na vás, že zajistíte, aby obyvatelstvo v okruhu 150 kilometrů bylo svědkem této akce a by se lidé chvěli, když pochopí, že Bolševici budou zabíjet všechny kulaky… sežeňte víc bezohledných lidí“. Lenin nechal vyhladit celé vesnice pomocí kulometů a otravných plynů, jak po pádu SSSR popsal jeden z nejvyšších sovětských představitelů a poradce Gorbačova, Alexandr Jakovlev (viz jeho kniha Rusko plné křížů, česky v Brně 2008). Hladomor, který Lenin způsobil v letech 1921-1923, zabil pět milionů lidí. Stalin Lenina jako svého učitele obdivoval, a nakonec i překonal.

Německá vláda sledovala Lenina během jeho evropského exilu a byla si vědoma, co vláda bolševiků pro Rusko a celou Evropu může znamenat, ale válečné cíle Německa stavěla nade vše (Deutschland über alles); poslala v roce 1917 Lenina do Ruska i s jeho soudruhy a hromadou peněz. Když Německo nakonec První světovou válku prohrálo, byla součástí trestu jeho demilitarizace, ale bolševické Rusko tajně jeho vojáky cvičilo a poté i pomáhalo Hitlerovi obnovit sílu Německa. Stalin Hitlera obdivoval, a Hitlerovi Stalin imponoval. Goebbels se ve svých denících svěřuje, že se u sovětské propagandy učil. Skřeti z nejtemnějších koutů lidské historie – bolševismus a nacismus – pozvedli vše zákeřné a sadistické v lidské psychice na nejvyšší možnou úroveň. Společná vláda bolševiků a nacistů nad velkou částí Evropy představovala vrchol lidské bestiality v dějinách.

Hitler sice Stalina zradil, ale po válce se východní část Německa zcela přirozeně zaintegrovala do bloku komunistického Ruska, a západní část začala s Ruskem postupně spolupracovat, obzvlášť když k moci přišla levicová vláda sociálního demokrata Williho Brandta, který v roce 1968 zahájil novou, tzv. Východní politiku. Brandt musel odstoupit, protože se ukázalo, že je obklopen ruskými špiony, ale politika smíření s totalitním Ruskem pokračovala i za jeho nástupců, včetně Helmuta Schmidta, který byl kancléřem do roku 1982. V souladu se speciálními akcemi Sovětského svazu působila v tomto období v Německu, kupodivu dost volně, komunistická teroristická organizace zvaná Frakce rudé armády, která zabila desítky prominentních osobností a zranila stovky lidí.

Po pádu SSSR a sjednocení Německa nastoupili v roce 1998 k moci opět sociální demokraté, pod vedením Gerharda Schrödera, který byl ve funkci kancléře do roku 2005. Schröder, blízký přítel ruského prezidenta Putina, připravil půdu pro stavbu plynovodu Nord Stream z Ruska, který učinil celou Evropu závislou na dovozu plynu z Ruska tak, že začátkem roku 2022 představoval ruský plyn již 50% evropské spotřeby. Okamžitě po skončení své funkce přijal Schröder nabídku ruské státní společnosti Gazprom a stal se šéfem výboru akcionářů pro Nord Stream AG, v roce 2016 se stal manažerem Nord Stream 2, a v roce 2017 přijal i funkci ředitele představenstva největšího ruského producenta ropy Rosněft’, přestože tato organizace spadala pod západní sankce. V roce 2022 byl Schröder nominován do představenstva Gazpromu.

Nástupkyně Schrödera, Angela Merkelová, sice byla členkou pravicové CDU, ale jako bývalá nadšená komunistka z doby Východního Německa v proruském kurzu zcela přirozeně pokračovala. Táta Angely, Horst Kasner, za války člen Hitlerjugend a po válce spolupracovník Stasi, východoněmecké obdoby StB, určitě poskytl Angele dobrou výchovu. Se svým přítelem Vladimírem Putinem se mohla Angela bavit rusky, ale samozřejmě i německy, neboť Putin působil v době SSSR jako špion ve Východním Německu. Angela byla kancléřkou v letech 2005-2021, a za její vlády byly dokončeny dvoje potrubí Nord Stream 1 (2011, 2012) a dvoje potrubí Nordstream 2 (2021); tři z oněch čtyř byly výbuchem poškozeny v září 2022, pravděpodobně ruskou sabotáží.

Němci nejsou bez spolupráce s Ruskem zřejmě schopni existovat, jak potvrzuje slavný výrok německého prezidenta Waltera Steinmeiera z doby, kdy sloužil jako ministr zahraničí: „Ohne Russland geht es nicht“ (bez Ruska to nejde). Němečtí politikové, včetně bývalých kancléřů a současného prezidenta Steinmeiera a kancléře Scholze, vždy zdůrazňovali kladnou roli Ruska v Evropě a zlehčovali ruské zločiny. Dnešní kancléř Olaf Scholz, v mládí marxista bojující proti NATO, neustále podlézavě telefonuje Putinovi, naposled 17 prosince tohoto roku, kdy řekl, že Německo nesmí dopustit zpřetrhání „vlákna rozhovorů s Ruskem“. Tyto rozhovory podle něho zvyšují pravděpodobnost, že Rusko válku ukončí.

Americká varování, že planá jednání s Ruskem o příměří mu jen poskytnou čas na reorganizování sil Němci ignorují. Stejně ignorovali americká varování před Nord Streamem. Když v roce 2017 americký senát schválil sankce ohledně tohoto projektu 98 hlasy proti 2, všichni levičáci odsoudili Spojené státy, přestože zcela neschopnou Evropu mohou ochránit před silami jižního chaosu a východního totalismu jen USA. Celý projekt Nord Stream je do očí bijící důkaz vlivu SSSR a Ruska na Německo. Například generálním ředitelem společnosti Nord Stream AG, která provozuje Nord Stream 1, byl a je Matthias Warnig, bývalý důstojník Stasi, který po znovusjednocení Německa odjel do Ruska a stal se součástí Putinovy mafie.

Po překonání nacismu a pádu komunismu se Němci ujmuli role vůdců Evropy. Jejich dalším „přínosem“ bylo otevření bran muslimským migrantům. Již v roce 1961 se po dohodě s Tureckem obrátili Němci na turecký lid, aby uvážil emigraci do Německa za prací. Dnes se odhaduje počet muslimských tureckých přistěhovalců a jejich potomků jen v Německu na 4 miliony. Navíc přišlo jen do Německa asi dva miliony muslimů z dalších zemí, většinou ve vlně, kterou Merkelová iniciovala v roce 2015. Lavina protispolečenských imigrantů, ke které opět nejvíc přispělo Německo, postihla ale opět celou Evropu.

Na všech tragédiích Evropy v poledních sto letech jsou podepsáni. Poslední německou obsesí je Energiewende, to znamená přechod na paliva bez dvou nenáviděných prvků Mendělejevovy tabulky, uhlíku a uranu. Dříve šlo o čistou rasu, dnes jde o čistou energii. Po bolševické revoluci, holokaustu, a po přilákání muslimských extrémistů, obrátili němečtí šovinisté svou úpornost proti benzínovým motorům a jaderným elektrárnám. Goethe by sotva chápal, že dnešní studenti německé kultury si vystačí s třemi principy: Deutschland über alles, Ohne Russland geht es nicht, a Energiewende.

Těžko najít dobrou radu pro malé národy Evropy. Snad se spojit s jinými menšími národy a nevyhýbat se konstruktivní spolupráci se Spojenými státy, přes všechny jejich politicko-korektní výstřelky. Je však jasné, že jakýkoli spolek s Německem nebo Ruskem v čele znamená pro menší národy ztrátu svobody.

https://www.hegaion.cz/

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Daniel Vávra
16. 7. 2024

Pro všechny balistické experty, co mají pocit, že to celý bylo nahraný a další konspirační...

Lubomír Stejskal
16. 7. 2024

Začátkem tohoto roku jsem si koupil lahev portského (Ruby) a uložil ji. Původně pro jednu zvláštní...

Hana Lukešová
16. 7. 2024

V květnu roku 1967 Egypťané obsadili celý Sinajský poloostrov.

Jan Bartoň
16. 7. 2024

Joe Biden vyzval po atentátu na Donalda Trumpa k tomu, aby se do politiky vrátila „slušnost a...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Aston Ondřej Neff
16. 7. 2024

Je až pozoruhodné, jak malou pozornost vyvolalo v našich médiích oznámení Roberta Fica z minulého...

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Lukáš Kovanda
15. 7. 2024

Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených....

Lidovky.cz, ČTK
16. 7. 2024

Na východě Španělska jižně od Valencie zavřeli v úterý několik pláží kvůli černé, zřejmě palivové...

Lidovky.cz, ČTK
16. 7. 2024

Ve věku 69 let zemřel bývalý hráč NBA Joe Bryant, otec zesnulé basketbalové hvězdy Kobeho Bryanta....

Pavel Kortus
16. 7. 2024

Rychlá akce končí zdárně. Vladimíra Koubka nahradí na pozici majitele SK Dynamo České Budějovice...

min Miloslav Novák
16. 7. 2024

Dvě posily během jednoho večera. Fotbalová Sparta získala španělského obránce Imanola Garcíu z...

ČTK, kh Kateřina Havlická
16. 7. 2024

Spojené státy získaly v uplynulých týdnech informace o íránském plánu zabít exprezidenta Donalda...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz