24.10.2021 | Svátek má Nina


GLOSA: Tluchořův hloupý protiútok

16.4.2011

Předseda poslaneckého klubu občanských demokratů Petr Tluchoř svolal na páteční poledne tiskovou konferenci. Před novináři se pak snažil udělat z Radka Johna zločince, který zneužívá policii ke sledování politiků.

Během svého dramatického vystoupení mimo jiné prohlásil: "Radek John se 14. dubna vyjádřil v médiích, že byl prostřednictvím e-mailu informován o mých schůzkách s Kristýnou Kočí, které se konaly na půdě Poslanecké sněmovny. Tyto prostory hlídá ochranná služba Policie ČR." Aby svým slovům dodal větší váhu, vyjmenoval i trestné činy, jichž se John měl dopustit - zneužití policie ke sledování ústavních činitelů a nezákonnému omezování jejich svobod a zásahu do výkonu jejich pravomocí. Zároveň Tluchoř vyzval státní zastupitelství a policii, aby v této věci konaly.

Radek John Tluchořovo prohlášení pochopitelně odmítl jako nehoráznou lež, nicméně věcí se bude zabývat jak policie, tak předsedkyně sněmovny, která si e-mail od Johna vyžádala.

Podstatné je jedno: E-mail byl zbytečný, jelikož Johnovi ani nikomu jinému nesdělil nic nového. Že se Kočí schází s Tluchořem, ví celá republika. Viděli je spolu s občanskými demokraty Drobilem, Langerem a Topolánkem začátkem března v Ostravě na daviscupovém utkání a paní Kočí svou dlouhotrvající spolupráci s Tluchořem co nejvíc zdůraznila v nahrávce předané serveru Týden.cz.

A jestli si pan Tluchoř pořád myslí, že John tuto informaci nechal uniknout užaslému národu, aby jej znemožnil, měl by z nezákonného omezování své svobody a zásahu do výkonu svých pravomocí obvinit i Karla Schwarzenberga. Ten totiž ve čtvrtek se svou obvyklou přímočarostí prohlásil, že si sice nedovoluje soudit, zda je pakt Kočí-Tluchoř skutečný, nicméně dodal:

"Ale něco se mi zdá pravděpodobné. Například že Kristýna Kočí je delší dobu zadobře s panem Tluchořem. Když jsem ve sněmovně procházel různými lokály, tak jsem je viděl stále pohromadě." (Zdroj)

Rozbít Věci veřejné se panu Tluchořovi nepodařilo, nyní má důvod pustit se do knížete. Třeba bude mít v TOP 09 větší štěstí a pro pokus o vnitrostranický puč najde schopnější poslankyni. Do té doby si lidé budou povídat o jeho dlouhotrvajícím pracovním vztahu s Kristýnou Kočí a žádné e-maily k tomu potřebovat nebudou.Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!
Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!

Po celý týden soutěžte o kosmetiku oblíbenou dětmi i maminkami. Vyhrajte tu nejjemnější péči, která je vhodná pro potřeby citlivé dětské pokožky a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.