2.10.2023 | Svátek má Olívie, Oliver


GLOSA: Ruští vědci prostě světovou špičkou jsou

4.3.2021

Prezident Miloš Zeman má od svého ruského protějšku Vladimira Putina slíbenou dodávku ruské vakcíny Sputnik proti covidu-19, uvedla dnes večer CNN Prima News. Ruského prezidenta o ni Zeman podle televize požádal dopisem po dohodě s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Certifikace vakcíny by prezidentovi stačila od Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).“

Já souhlasím. Také by mi stačila certifikace od našeho SÚKL. Pouze doporučuji, aby se předem deklarovalo, že touto vakcínou budou očkováni jen ti co chtějí být či se nebojí být očkováni právě touto vakcínou. .

Ano, zřejmě hraje Rusko hru, že se chce domluvit s jednotlivými zeměmi EU a ne s EU jako celkem. Ale tady jde o desetitisíce životů českých lidí, o statisíce nemocných a o miliony těch, kterým lockdowny ničí životy, o kriminál ve vlastním bytě, obci a okresu. A já osobně, čerpajíc informace ze všech možných dostupných zdrojů, si dokonce si myslím, že je vakcína Sputnik V objektivně nejlepší na světě.

A tipoval jsem to již před půl rokem, za sebe totiž o kvalitě ruské biochemické vědy vůbec nepochybuji, byť jsou jí schopni i brutálně zneužít ke státem řízenému dopingu či k novičoku.

Dějiny chemie (v celé její šíři), které léta studuji, to jasně dokazují již několik staletí, a jen tak pro zajímavost, z posledních šesti, před pár lety vyrobenými chemickými prvky, tři nesou jména po ruských vědcích či dokonce po hlavním městě 114 Flerovium, 115 Moscovium a 118 Oganesson. Proč asi? Protože ruští vědci jsou světovou špičkou, tak to prostě, bez ohledu na ideologii, je.

Autor je senátor

Převzato z profilu