23.10.2020 | Svátek má Teodor, Theodor


GLOSA: Proč Fischer? (2)

11.2.2012

Tak jsem si přečetl článek na Aktuálně.cz - uveřejnili tam rozhovor s naším možným budoucím presidentem. Jde o celkem dlouhý článek, kde je mnoho slov a žádná informace. Je to tak legrační, jak se mnoha slovy dá říct doslova nic. Ale neublíží, že...

Před časem jsem tu uveřejnil článek o tom, jak bych nechtěl, aby naším dalším presidentem byl pan bankéř Fischer. Teď jsem se v tom jen utvrdil. Paní Slonková, která s ním rozhovor vedla, se ho zeptala na mnoho věcí, ale dostala mnoho odpovědí bez obsahu. Hrozné, jak člověk neřekne mnoha slovy nic.

  • Proč by zrovna on byl dobrým presidentem? Dozvěděli jsme se, jaký by měl president asi být, ale ne to, proč zrovna on. O tom nepadlo ani slovo, ani slabika. Být jím, také bych neměl co napsat.
  • Co by jako president prosazoval? Už víme, co by prezident měl dělat, jak by měl být na všechny hodný, ale jak to bude praktikovat on, jsme se nedozvěděli...
  • Jak bude financovat svou kampaň? Dozvěděli jsme se, jak ji financovat nebude...
  • Bude se jí věnovat a odejde ze svého místa v Londýně? Dozvěděli jsme se, že je to otázkou času a jednání...

Samé bezobsažné odpovědi, které neřekly nic konkrétního. Asi se bojí o každý měsíční plat, kampaň zahájí až poté, co ho zvolí. Mě by zajímaly ty důvody, proč zrovna on. Já se rád nechám přesvědčit, ale není čím. Mnoho vět o ničem dokáže vyprodukovat kdokoli. Trochu mi připadá, jako by nám vzkazoval, že bychom ho měli zvolit na dálku a pak mu to poslat i s Hradem do Londýna.

Připadá mi, jako by se bál říci cokoli, co by ho mohlo s něčím konkrétním spojit, co by mohlo říct: "Ano, to si myslím." Ten člověk je tak opatrný, nečitelný... Evidentně vyslal do sněmovny vzkaz - budu loutka a vy to zařiďte!

Já takového prezidenta nechci, ať zůstane v Londýně.

Rozhovor si přečtěte zde...

Převzato z blogu se svolením autoraHledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu
Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu

Když se řekne Sunar, co se vám jako první vybaví? Chutné sušené mléko? Není se čemu divit. Sunar a jeho kojenecká výživa tu je pro naše miminka už...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.