Sobota 13. června 2026, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

GLOSA: Paroubkovi šibalové

S Paroubkovými šibaly – takhle eufemisticky nazývá korupčníky z řad ČSSD sám předseda vlády – se v posledních dnech nějak roztrhl pytel.

V souvislosti s kauzou biolíh policie pozatýkala skupinu sociálních demokratů z ministerstva dopravy. Ludmila Schwarzová, vedoucí sekretariátu náměstka ministra dopravy Petra Pospíchala, je předsedkyní místní organizace ČSSD ve Vatíně, předsedkyní Sociálně demokratických žen na Vysočině a členkou Ústředního výkonného výboru ČSSD. Pakovat se z ministerstva nakonec musel i náměstek Petr Pospíchal, místopředseda OVV ČSSD v Jihlavě.

Další rány dopadly na ČSSD ve čtvrtek.

Byl zatčen Jan Hanáček, donedávna tajemník ministra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha, předseda okresní stranické organizace ČSSD v Hodoníně, místopředseda krajského výboru ČSSD Jihomoravského kraje a člen Ústředního výkonného výboru ČSSD. Policie ho viní z korupce. Zdeněk Škromach, volební lídr ČSSD ve Zlínském kraji, s tím samozřejmě opravdu, ale opravdu nemá vůbec nic společného.

Z korupce policie rovněž obvinila Evu Klimovičovou, donedávna poradkyni a dlouholetou spolupracovnici ministra zdravotnictví Davida Ratha. Jako vydavatelka časopisu České lékařské komory Tempus Medicorum prý od farmaceutické firmy Pfizer požadovala úplatek ve výši tří milionů korun za zprostředkování jednání s tehdejším prezidentem ČLK Davidem Rathem. Také David Rath, volební lídr ČSSD v Praze, s tím ovšem samozřejmě opravdu, ale opravdu nemá vůbec nic společného.

To někdejší náměstek ministra financí a poslanec za ČSSD, toho času ministr zemědělství Jan Mládek je jinší kabrňák. Za 30 milionů si na Žižkově pořídil dům, který vlastně vůbec není jeho. Vida, jaký je to šikovný šibal. Skutečnost, že Mládek sehrál významnou roli v prohraných arbitrážích se CME a Nomurou s tím samozřejmě opravdu, ale opravdu také nemá vůbec nic společného.

Ne že by se nějaký ten šibal občas nevyskytoval i v jiných politických stranách, ale co je moc, to je moc. Skoro jednoho napadá, že když ČSSD prohraje volby, bude to pravým požehnáním nejen pro tuto zemi, ale i pro samotné sociální demokraty. Pár let si odpočinou na střídačce, vylížou si rány a než se budou znovu vážně ucházet o právo vést tuto zemi, udělají si nejdříve pořádek ve vlastních řadách.

24. 3. 2006, www.petrstepanek.cz

Petr Kolman
13. 6. 2026

Vnučka z velkoměsta jménem Brno přijela na venkov.

Kateřina Lhotská
13. 6. 2026

Nemá nakonec Petr Pavel domlouvat v Ankaře kšefty pro Koláře?

Ivo Fencl
13. 6. 2026

Steven Spielberg natočil takřka čtyřicet filmů.

Tomáš Guttmann
13. 6. 2026

Zdena Mašínová statečně vzdorovala osobním problémům i neštěstí národa.

Miloslav Grundmann
13. 6. 2026

Každá doba si myslí, že právě ona našla správný výklad světa.

Lidovky.cz, ČTK
13. 6. 2026

Tři a půl roku nazpět se mistrovství světa konalo v Kataru. Teď se fotbalisté předešlé hostitelské...

Lidovky.cz, ČTK
13. 6. 2026

Podpis dohody s Íránem je naplánován na neděli, sdělil v sobotu americký prezident Donald Trump....

Lidovky.cz, ČTK
13. 6. 2026

Dělníci z fasády Kennedyho centra ve Washingtonu sundali jméno amerického prezidenta Donalda...

Jan Pešek
13. 6. 2026

Ani hustý déšť neodradil přes sedmdesát cyklistů na historických kolech, kteří v sobotu vyrazili na...

Lidovky.cz, ČTK
13. 6. 2026

Kvalifikaci na Velkou cenu Katalánska vozů formule 1 vyhrál George Russell z Mercedesu....

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz