15.11.2019 | Svátek má Leopold


GLOSA: Malá poznámka na okraj

2.7.2010

Aby bylo jasno. Nejsem volič VV a mnohé prohlášení a aktivity této strany považují za problematické nebo, pokud s nimi souhlasím, za obtížně realizovatelné.

Nicméně zaujala mne „polemika“ vedená v tisku včetně Neviditelného psa, která se pozastavuje nad tím, že osoba podnikající v soukromých bezpečnostních službách (vedoucí osoba VV) by měla být jakkoliv spojena s ministerstvem vnitra, nedej bože měla být ministrem.

Ve všech ostatních rezortech platí, že ministrem je (nebo by měl či mohl být) někdo, kdo má s uvedenou problematikou zkušenosti nebo je v dané oblasti úspěšný. Je to logické využití zkušeností v dané oblasti.

Nepamatuji se, že by někdo protestoval proti jmenování pana Řebříčka nebo různých ministrů zdravotnictví včetně pana Ratha, který navíc v oblasti zdravotnictví úspěšně podnikal i v době svého ministrování. Nevidím důvod, proč by ministr vnitra neměl být někdo, kdo má rozsáhlé zkušenosti v dané oblasti, v tomto případě v odhalování a potlačování trestné činnosti.

Vlastně mne takový důvod napadl. Není to obava některých lidí „napříč politickým spektrem“, že by takovýto „nový“ člověk nezapadl do současné struktury?Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.