22.6.2021 | Svátek má Pavla


PSÍ PŘÍHODY: Vojta měl špatnej den

23.1.2006

Vojta je pejsek. Zatím jsem o něm jen slyšel, dnes jsem ho i viděl. Bart bohužel taky.

Vojta je pejsek rasy, kterou nedovedu popsat - velikost a určité charakteristiky bígla, ale pravděpodobně je to míšenec. Slýchám o něm od majitelů rozvážných a pána se držících psů a psíků, že je to samorost, který rád svému pánovi zdrhá a potuluje se po našem kopci. Něco jako setr Sean, ale v malém.

Nu a dnes jsme po ránu kráčeli s panem Suchým a jeho fenami Andulou a Darinou a rozšafně hovořili, když tu se pan Suchý ohlédl a povídá:
"Heleme, a je tu Vojta."
Vojta se vynořil ze zátočiny, byl v plném prchacím běhu - a Bart taky někam spěchal, přímo k němu.
No, nic se nedělo, Vojta nepatří do kategorie velkých černých chlupatých psů a Bart ho tudíž nemá na jídelním lístku. Prostě, běžel k němu, aby se na něho podíval, a moc velký zájem nejevil, protože stačilo, abych na něho zařval a vrátil se ke mně.
Vojta ale byl zdrcen Bartovým zjevem.
Strnul, chvilku zíral, pak se otočil a metelil zpátky a bylo slyšet jeho mekotání.
Vyjadřuji se přesně, to bylo mekotání, ne štěkot, takové to brebentění, které má každý pes specifické. Bart ve chvílích duševního pohnutí opakuje "Mle,mle,mle" a Vojta povykoval něco jako z loutkové hry o Faustovi "Pidluke, padluke, pidluke, padluke."
Přeloženo do lidské mluvy:
"No tohle, to je mi ale svinstvo, já si du a proti mě takovej parchant rotvajleří, fuj tajksl, to jsem se lek, to jsou mi Vánoce, todleto!"
Mohlo to dopadnout hůř, Vojto.
Stačilo, abys byl dvakrát tak velký, černý a o moc chlupatější pes.Postarejte se o svou fyzičku i během léta. Soutěžte s pečivem Fit den o hodinky GARMIN
Postarejte se o svou fyzičku i během léta. Soutěžte s pečivem Fit den o hodinky GARMIN

Načerpejte energii díky chlebům Penam Fit den, které jsou určené pro každého, kdo chce být fit. Díky vysokému obsahu vlákniny vás zasytí na delší...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.