22.6.2021 | Svátek má Pavla


PSÍ PŘÍHODY: Pán vrchu Mrázovka

30.1.2006

Je to Sean, irský setr, čilý, veselý a naprosto svobodný. Už dlouho jsem ho neviděl. Dnes jsme ho s Bartem potkali po půl roce.

Sean, narozdíl od minulého setkání, se tvářil přívětivě (on je přívětivý) a dával najevo, že by se s Bartem kamarádil. Barta jsem měl na vodítku (horolezeckém lanu). Řekl: Vrrr... a Sean? Pokrčil rameny, opět se otočil na podpatku a odešel, frivolně, krokem takřka tanečním. Čekal jsem, že uklouzne na ledu, protože podobně jako je to asi u vás je i Mrázovka proměněná v ledový vršek.

Musím připustit, že Bart mi neřekl na Seanovu adresu nic dobrého.
Je to trochu zvláštní, protože Bart je sportovec, ne násilník - a pere se výhradně se psy, kteří se perou rádi jako on, tedy s Brokem, Maxem a samozřejmě i Tomem, kdežto psy mírné povahy toleruje. A Sean má mírnou povahu.

Nejspíš mu závidí, že tak volně pobíhá, kdežto on musí chodit na vodítku.
Jo, kamaráde, to proto, že nemáš mírnou povahu...

Takže znovu, kdo je zde pánem? Bart, který každého přepere? Ne. Pánem Mrázovky je Sean, protože je volný jako hodně zrzavý vítr, který svobodně povlává zasněženou krajinou.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.