20.1.2021 | Svátek má Ilona


BEST OF HYENA: Nedokonané stěhování

13.3.2020

Nora našla v alejce za Šmoulovem plyšového medvídka. Nebo ho našla Gari? Je to jedno. Chvílemi ho nesla jedna a druhá jí ho chtěla sebrat a pak se vystřídaly. Podstatné je, že hubou nerozdílnou dopravily medvídka až na sám práh naší zahrady.

Následovala ztráta zájmu a chudák medvídek leží na asfaltu. Proč to ochladnutí? Obě mají doma plyšáků tolik, že by saturovaly tři mateřské školky (vzkaz Vaškovi Větvičkovi do Kentucky: oba plyšoví krokodýlové jsou v provozu a dokonce plnohodnotně pískají, jsouce stisknuti v zubech). K vysvětlení mi to nestačí. Kdyby to tak bylo, proč by se vláčely až na sám práh domu?

Takže jinak. Vzpomeňme, že cesta je cíl. Takže nesení plyšáka je cíl. Mít plyšáka doma je nuda. Je tam přeplyšákováno.

Vítej zpátky, mokřade!

Za humny začínají lesy a v nich jsou místa mimořádného zájmu. Například jezírko, vlastně dvě jezírka. To jedno je v lese jaksi pořád. Pravda, loni na jaře i předloni to byla spíš bažina, ale vlhko tam bylo. Druhé jezírko je náchylnější k vyschnutí a neviděl jsme ho už snad pět let. Ani dnes po něm není památky.

Napadlo mě to stálejší jezírko navštívit a opravdu, voda v něm je. Pejskové se tam cachtali a bahnili a byli blažení. Blaženost skončila po návratu, když jsem ty bahnité koule hnal do sprchového kouta v garáži. Teplá sprcha, voda ohřátá v bojleru? Tady by měl zasáhnout úřad pro ochranu zvířat!

200310gari

Mokrá blaženost.

Dementi: Byl to ptakopysk
Odvolávám, co jsem odvolal, a přivádím na pravou míru. Balamutil jsem zde veřejnost a šířil fake news, že Gari s Norou objevily v lese plyšového medvídka a na střídačku ho stěhovaly přes oranici a louže až k prahu domova, kde ho nechaly, zbaveného jakékoli podoby. Pravda je taková, že nešlo o plyšového medvídka, nýbrž o plyšového ptakopyska. Nějaká inovativní továrna na hračky se konečně ujala toho podivuhodného australského zvířátka a zpřístupnila ho dětem a posléze pejskům.

Tím ale moje šíření fake news nekončí. Balamutil jsem veřejnost, že pejskové zanechali tu věc na prahu. Nikoli. Vpodvečer jsem načapal Gari, jak leží obklopena bělostnou dekou na svém křesílku a pokouší se ptakopyskovi ukousnout hlavu. Jak ho propašovala dovnitř, nevím. Ptakopysk zabaven a vyhozen zpátky na ulici.
Nemyslím, že je to definitivní tečka za tímto dramatem.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The Hyena
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.