29.11.2020 | Svátek má Zina


BEST OF HYENA: Ještě o státní neschopnosti

2.7.2007

Nebudu tu rozmazávat obsah čtvrtečního úvodníku. Jde o konkrétní věc z bezprostředního okolí a už jsem tu o ní psal. V Dolních Břežanech rozšiřují kruhový objezd, dělá to významná stavební firma Strabag, která se horlivostí může přetrhnout vždycky, když dostane soukromou zakázku. Dostává ovšem i státní zakázky a pak je její politika hned jiná - flákárna, pohrdání občanem - projevuje se na stavbě, kterou mohu prakticky denně sledovat, právě na té opravě kruháče v Dolních Břežanech. Při začátku prací se tam přišlo na to, že je třeba řešit svod vody z potůčku, který těmi místy protéká. Projektant, který není naprostý lempl, by se měl před začátkem práce podívat na místo. Pokud to lidé pověření prací na projektu udělali, byli slepí jak patrona, protože ten potůček tam teče, mizí v rouře, zase vytéká a vlévá se do rybníka, jak už to potůčky dělávají. Takže došlo k tomu, že se musí kvůli překvapujícímu nálezu potůčku předělávat dokumentace, zjištěno soukromými cestami z "obvykle dobře informovaných kruhů". Dnes jsem těmi místy opět projížděl. Potůček už je - světe div se - v rouře. Objem prací, které byly zatím vykonány, by "na soukromém" vykonal Strabag, odhaduji velmi měkce, nejdéle za pět, spíš za tři dny. Jenže on se fláká na panském, tedy na státním, tedy na úkole financovaném daňovými poplatníky.

Mimochodem - už jsem se zmínil, že naproti přes ulici se staví soukromý obchoďák za soukromé peníze. Za dobu, kdy Strabag na panském strhnul vozovku z půlky kruháče, navezl pár for štěrku, vykopal díru a položil do ní rouru, stavbaři postavili dvě patra soukromého obchoďáku. Tam funguje kapitalismus v nejlepším slova smyslu. Na kruháči Strabag pěstuje čistočistý socialismus.

No a kouslo mě klíště a...
...a mám boreliózu. Na boku červený flek velikosti pivního tácku a šuple plné penicilínu a musím zobat dvě tablety denně. Pěkný svinstvo! Klíště jsem chytil na noze asi před 14 dny a ten flek mám na boku. Že prý to migruje, pravila paní doktorka. To je jedno vysvětlení, druhé, že mě jiné klíště kouslo do boku a protože si tam nevidím, přesněji, protože si tam nekoukám, mohlo kousnout, nachlastat se, zmiznout a ztratit se z parády. I když bych to asi cítil, i to klíště na noze mě svědilo.

Nebolí to, nic to nedělá, je to jenom nepříjemný pocit. Mohl bych to politizovat, že je to jako naše vláda, nebolí, nic nedělá a je z ní nepříjemný pocit, ale to už byste si mohli myslet, že je to profesionální úchylka a že mi klíště a borelióza lezou na mozek.
No a navíc jsem ode pátku slaměný vdovec, jelikož Ljuba s Annou Marií odlétají na Krétu. Takže budu mít prázdniny a to až do tohohle pátku. Ve čtvrtek se mnou nic nebude. Budu uklízet! To jsou mi perspektivy...

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.