13.6.2021 | Svátek má Antonín


GLOSA: Míříme ke kvótám na budovatelské filmy?

30.5.2016

Evropská komise by mohla nařídit uvalení daně na streamovací média jako je Netflix nebo Amazon.Chcete překlad do běžné lidské řeči?

Znamená to, že to, co chceme sledovat, budeme muset přeplatit o novou daň. Z této daně budeme muset platit výrobu filmů, za které nikdo nechce platit dobrovolně. Seriálům Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére jsme se všichni smáli pro jejich absurditu. Absurdní pro člověka, který to, co chce, musí sám zaplatit. Bohužel ne absurdní v Evropské unii, ze které se čím dál rychleji stává nová RVHP. Jen státní plán nahrazují dotace v operačních programech.

Nápady Evropské komise nás vracejí zpět do dob socialismu. A to je nebezpečné hlavně proto, že obyvatelé západních zemí zdejší ani sovětský socialismus sami nezažili. Takže jej nerozpoznají. A až rozpoznají, bude těžké s tím něco dělat.

Připomeňte si video z pořadu Jistě pane ministře: Kultura má zelenou


Autor je místopředseda Svobodných

Převzato ze Svobodni.cz se souhlasem autoraBezpečné opalování dětí: Jak vybrat správný opalovací krém?
Bezpečné opalování dětí: Jak vybrat správný opalovací krém?

V létě musíme k pravidelné péči o pokožku dětí přidat i ochranu před slunečním zářením. Dětská pokožka je citlivá, a proto je potřeba volit...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.