26.5.2022 | Svátek má Filip


GLOSA: Když vůl rozhoduje o krávách

31.10.2009

Tak našim jezeďákům chybí plánované hospodářství? Měli by začít tím, že vrátí všechen majetek, který z ukradeného tvořil majetky JZD. Mléko vyrábějí krávy a volové jim řídí odbyt. Lití mléka do polí je výrazem idiotství. Vždyť mléko lze zpracovat na sýry, sušit ho, ale na začátku 21. století jen dojit a slévat mléko? Kolik pak taková kráva musí uživit papalášů?

Myslím si, že jen blbec chce vyrábět nadbytečné zboží, jen proto, že mu jiný blbec říká, že v Holandsku vyrábí (na hlavu) mnohem víc než u nás. To se, soudruzi, musíte podívat do toho Holandska, abyste viděli, že se mléko nemusí lít jen na silnici. V ekonomické krizi vylévat mléko? Trochu postavené na hlavu. To chcete, abychom kupovali mléko za 15 korun? To si raději dojedu do Německa nebo Polska.

Proč místo naříkání nezpracujete mléko sami? Ono by se muselo přemýšlet, že? Vzpomeňte si, jak jste prodávali mléko do Německa! Ti vás brali jen na to, aby místním mohli stlačit cenu dolů. A bude hůř. Všichni čekají na peníze z EU, ale bez jejích pravidel. Což je trošku zcestné, vždyť hrdí a suverénní přece nežebraji. Asi vám dodá peníze náš hradní pán, když ušetří na inkoustu na podpis LS.

Převzato z Rottenberg.bigbloger.lidovky.cz se souhlasem autoraAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!