28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


ŠAMANOVO DOUPĚ: Asymetrická odpověď

24.4.2021

Nevinné ruské rodiny si i nadále budou moci užívat českého azylu.

Minulý komentář jsem končil větou „Oni nám ti Rusáci ještě zasolí!“ Už jsem nedodal: „Ale i my jim zasolíme!“ A zasolili. Alespoň co se diplomatického zastoupení tejče.

Ruští turisté v Izraeli

Ruští turisté v Izraeli

Od roku 1989 se v našem tisku a později na webech či v dalším mediálním prostoru objevovaly poukazy na nepatřičnost rozbujelého sovětského a ruského diplomatického zastoupení. Investigativní novináři zveřejňovali příběhy, jak se diplomatické byty v rozporu se zákony pronajímají dále, přičemž se „diplomaté“, kteří v nich oficiálně bydlí chovají ke svým podnájemníkům jak ruští statkáři ke svým nevolníkům. Jinde bylo dokladováno, kolik „diplomatů“ zneužívá svého krytí ke kšeftaření - opět v rozporu se zákony našimi i mezinárodními. Ruští developeři si mýrnix týrnix zabrali i část Stromovky, aby si tam postavili domy. A t. d., a t. p. Zde se ukázal jeden z vedlejších efektů rozpadu České a Slovenské Federativní Republiky, že jsme totiž, abychom mohli býti bráni jakožto právní nástupce dřívějšího Československa, že jsme převzali veškeré mezinárodní závazky. Abychom mohli zůstat v OSN a dalších mezinárodních organizacích, včetně těch sportovních. A tak jsme se skřípěním zubů (u některých) či s potměšilým úsměvem (u jiných) ponechali v Praze i ambasádu palestinského státu - který veřejně neuznáváme. Palestinského státu, který je pouze fiktivní, zatímco jeho terorismus je reálný. Dobrou příležitost, kdy v roce 2014 palestinskému diplomatovi vybuchl na palestinském velvyslanectví trezor, když ho otvíral, a následné policejní šetření dokázalo, že se zde nalézají nelegální zbraně, jsme promeškali. Ty zbraně tam byly prý pouze „neúmyslným nedopatřením“ a „nebyly použity“.

Příležitost srovnat skóre v počtu dlouhodobě nerovného diplomatického zastoupení ve vztahu s Ruskou federací jsme teď nepromeškali. Přestože se ruští předáci o naší zemi vyjadřují stejně jako ti statkáři o svých nevolnících. A kdyby mohli, tak by nás utopili v obecním rybníce, jak bývalo u ruských statkářů zvykem. Vímeť však, že toto natřásání je určeno zejména k posílení pozice samoděržavého báťušky Putina uvnitř Ruska. Vážnější než urážky jsou však hrozby, kterými nám imperiální stát s jadernými raketami, namířenými na naši zemičku vyhrožuje. Když jsem slyšel, že odpověď na naše „provokace“ (které provádíme v žoldu USA) bude „asymetrická“, říkal jsem si - když nejdříve agenti vojenské rozvědky GRU podminovali naše muniční sklady, to nás teď jako budou rovnou bombardovat? Protože „asymetrická“ odpověď znamená v ruském silovém pojetí většinou „silnější“. Vyhodili jste nám osmnáct diplomatů? (“To chcete zrušit svou ambasádu v Moskvě?“ Nejmenovaný ruský diplomatický zdroj.) Tak mi vám jich vyženeme dvacet. Sofort. Vyhodili jste jich dalších 63? Tak mi vám jich vyhodíme - pardon, už nikoho. Souhlasíme s „paritou“! Tedy ne, o kolik procent se sníží naše zastoupení v Praze, ale „zastropujme“ naše zastoupení v poměru jedna ku jedné. Ale přestaneme pít vaše pivo a vrátíme se ke kvasu.

Tak to je vskutku asymetrická odpověď, nečekaně pokorná na silné a sebevědomé Rusko. A teď se budou různí analytici předhánět v tom, co za tím stojí. Ruská federace tím totiž ztrácí špionážní evropskou základnu. Že by se už přesunuli rovnou do Brusele? Kde zahraniční politiku EU „vytváří“ bývalý ministr španělských socialistických vlád, ten trouba Josep Borrell? Anebo se naopak bojí scénáře ze suchdolského palestinského zastoupení a potřebují do Ruska přesunout všechny dokumenty o svých evropských zločinech? Včetně tajných skladů zbraní, které na ambasádě ukrývají? Přiložím další kamínek na pláž spekulací:

Když jsem si v roce 2008 užíval pohodlí v jednom z ejlatských hotelů, všiml jsem si podivného místního fenoménu. Tamních ožírajících se Rusek! Napsal jsem o tom tehdy do Psa:

„Spousta nepříliš sličných žen obsazuje lehátka u bazénu, kde tráví den opékáním. Inu, užívají si luxusu hotelu, proč jim to brát – krom toho alkoholu. Podivné je, že podobně se tu nevyvalují jejich mužští partneři. Buďto jsou sportovnějšího charakteru a brázdí přírodu na čtyřkolkách nebo surfech – anebo nejsou. Bohuš vyslovil domněnku, že se ty Rusky snad do Izraele vypravily, aby tam sehnali nějakého chlapa.“

Ale nebyly přitom na pláži! V podstatě se přes den ukrývaly v bazénovém atriu, kam nebylo odnikud vidět. Večer po nich zůstaly pod lehátky ležet závěje burákových slupek a prázdné lahve od vodky. Jeden ze čtenářů mi pak onu záhadu vysvětlil:

„Neshánějí chlapy. To naopak jejich chlapi je uklízejí do bezpečného a civilizovaného Izraele, aby je chránili třeba před únosem. Ruští mafiáni.“

No a o bezpečné a civilizované Praze je známo, že historicky dlouhodobě sloužila jakožto vhodné zázemí pro rekreaci palestinských i jiných teroristů. Tak tomu bylo za socialistického Československa. No a v postsovětském Česku slouží jakožto odpočinkový areál pro ruské oligarchy a bezpečné a civilizované zázemí jejich rodin. A ono by se asi ruským mafiánům (oligarchům), podporovatelům „všemocného“ Putina, nelíbilo, kdyby byli odtud vypovězeni!!!

To by totiž byla správně asymetrická odpověď České republiky! Ne silnější - ale mířící jiným směrem. Tím zásadním.

Psáno a navrhováno v Praze na Lužinách v pátek 23. dubna 2021

Převzato z Šamanovy hospůdky U hřbitova.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.