5.7.2020 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


MOBY DICK: Viníci havárie

13.7.2013

Katastrofická letadla, vlaky, vlády a idiotský prezident

************************************
Sobota 6. července

San Francisco International Airport, Kalifornie, Spojené státy americké, zažil po dlouhé době havárii velkého letadla. Boeing 777 často nepadá. Tento stroj jihokorejské společnosti Asiana Airlines byl při přistání příliš pomalý a příliš nízko. Z 307 lidí na palubě jich přežilo 305.
Mrtvá Kočka: "To je zázrak!"
Letecká společnost okamžitě oznámila, že havárie nebyla zaviněna technickým stavem Boeingu. Nehodu nejspíš zavinila chyba pilotů.
Žena Moby Dicka: "To je taky zázrak! Že to vědí tak brzo."
Mrtvá Kočka: "Asi vědí víc, než řekli."
Společnost Asiana Airlines se ohrazuje proti hloupým poznámkám Mrtvé Kočky: Piloti měli nalétáno deset tisíc hodin!
Mrtvá Kočka: "Dohromady."

Městečkem Lac-Megantic, provincie Québec, Kanada, protekla ohnivá řeka poté, co zde vykolejil nákladní vlak s 73 cisternami s ropou. Stalo se to ráno, ještě než k soupravě dorazil strojvůdce, který se zde vyspal. Vlaku se prý uvolnily brzdy. Nezvěstných, s největší pravděpodobností i mrtvých, je asi sedmdesát.
Žena Moby Dicka: "Bývalo zvykem, že takové soupravy mají dva strojvůdce, vlakvedoucího, brzdaře…"
Mrtvá Kočka: "…který krom toho, že zatáhnul brzdy, podložil ještě kola zarážkami!"

Z Kolumbie do Itálie poletí Robert Pannunci, včera zatčený v nákupním centru v Bogotě. Pan Pannunci je kmotr kalábrijské mafie uprchlý z římské nemocnice, kam byl uložen jako nemocný bezmocný vězeň. Od svého útěku se stal nejhledanějším obchodníkem s drogami, tedy v Evropě.
Žena Moby Dicka: "Kolumbijci ho vyhostili. Vlastních odborníků s podobnými schopnostmi mají přebytek."

Neděle 7. července 2013

K havárii Boeingu 777: Pilot, který letadlo v kritické době řídil, měl prý nalétáno téměř deset tisíc hodin. Ale tento typ pilotoval poprvé.

Demoška na podporu svrženého Mohameda Mursího (exprezidenta Egypta) se odehrála v centru Káhiry. Akci svolalo dnes poloilegální Muslimské bratrstvo. Dle tiskových agentur se jí účastnily "tisíce" Mursího stoupenců. (Počet tisíců nebyl definován, a my jsme tam nebyli.)

Egyptská frančíza machometánské skupiny Ansar al-Šaría (jejíž další frančízy působí alláhumilně i v Libyji, Jemenu či Tunisku), označilo sesazení Mursího za "vyhlášení války islámu". Když nešlo prosadit právo šaríja demokratickou cestou, bude se tak muset stát násilně.

"Bezpečnostní situace v turistických letoviscích u Rudého moře* je v současném období relativně klidná, je však třeba nadále dbát zvýšené opatrnosti a zcela se vyhýbat veřejným shromážděním**". (Ze lstivého vyjádření Ministerstva zahraničních věcí.) Odvážní turisté by neměli lézt do velkých měst, to znamená odpustit si fakultativní výlety třeba do Káhiry (na jejímž před-městí Gíza se nacházejí pyramidy).
Lstivé je to prohlášení proto, že při případném odhlášení zájezdu s cestovkou musíte platit penále.
* Rudým mořem se zjevně nemyslí Akabský/Ejlatský záliv, na jehož severní straně je obvyklým koníčkem místních beduínů unášet odvážné turisty. (To se ostatně týká celého Sinajského poloostrova v egyptské péči.)
**A když už se omylem přinatrefíte nějaké demošce, tak si ji, turisté odvážní, nefoťte! Jako onen odvážný americký mladík, kterého pak za to ubodali.

Po dvanáctileté bitvě právníků, která stála Velkou Británii 1,7 milionu liber, byl zvláštním letem RAF dopraven do Jordánska duchovní terorista abú Katada. V Jordánsku byl tento palestinský Arab už před časem odsouzen za účast na teroristickém útoku proti americké škole v Ammánu, při kterém byli mrtví. Jakožto bin-Ládínkův velvyslanec pro Evropu se podílel i na útoku na skupiny turistů, které v Jordánsku slavily příchod nového tisíciletí. Za to byl v Jordánsku v nepřítomnosti už odsouzen. Jeho obhájci neobjevně tvrdí, že obvinění jsou smyšlená. Do Jordánska, kde by si to obhájci vyříkali se soudem, však Katada být vyhoštěn nesměl: Evropský soud pro lidská práva to zarazil z obav, že by mohl být v Jordánsku mučen. Jordánci se teď zaručili, že mučit ho tedy nebudou.
Žena Moby Dicka: "Měli ho rovnou poslat do USA. Tam už by ho nemučili."
Mrtvá Kočka: "Anebo by se k tomu zavázali. Topení není mučení."

Tohotýdení anticigánský virvál v Českých Budějovicích v účetní uzávěrce: 8 zraněných, 136 zadržených, 6 zahájených trestních stíhání (za rvačku s policajty), 25 zabavených zbraní typu baseballová pálka, tyč, plynová pistol anebo boxer.
Menažerii velmi překvapuje, že se k těm virválům vůbec nevyjadřuje prezident republiky Mlhoš Zeman, který ve svém nástupním projevu vypíchl "ostrov negativní deviace", kterými jsou prý neonacistické bojůvky.
Žena Moby Dicka: "Jenže v Budějicích šli na Cikány. A kdyby se proti neonacistům teď ozval…"
Mrtvá Kočka: "…tak by mu to snížilo popularitu u árijské většiny."

Pondělí 8. července 2013

K havárii Boeingu 777: Pilot, který letadlo v kritické době řídil, přistával v San Francisku poprvé. Hrana ranveje je zde umístěna přímo u hladiny mořského zálivu, asi dva metry nad vodou. Ukazuje se, že letadlo narazilo do pobřežní hráze. Ono přistávat v minimální výšce na palubu letadlové lodě nemusí být propoprvé úplně jednoduché.
Mrtvá Kočka: "Zejména, když byl pilot teprve v polovině zácviku!!!"

Přestřelka mezi mírumilovně se modlícími příznivci zadržovaného exprezidenta Mursího a strážemi před jeho kasárenským vězením má za oběť 51 lidi. 300 osob je raněno. Machometáni odstoupili z jednání o přechodné vládě. Střelbu však odsoudil i liberál Mohamed Baradej.
Žena Moby Dicka: "Baradej je liberál???"
Mrtvá Kočka: "Na Egypt ano."
Připomeňmě, že zatímco teď je Baradej kandidát liberálů na viceprezidenta, tak před dvěma lety nejdříve podporovalo jeho kandidaturu na prezidenta – Muslimské bratrstvo…

Syrská opoziční koalice má nového předsedu: Ahmada Džarbu. Džarba se nehodlá účastnit bájné ženevské mírové konference, dokud nezíská nějaké lepší postavení na frontě. K čemuž by mu mohly dopomoci zatím pouze virtuální dodávky zbraní ze Západu. Ten prý stále "otálí" kvůli obavám, komu by ty zbraně mohly nakonec padnout do pracek. Libyjští překupníci a arabští šejchové neotálejí.

Generální tajemník Socialistické strany arabské obrody Bašár Asád svolal politbyro strany, na kterém bylo vyloučeno politbyro strany, krom svého generálního tajemníka. Zbytek socialistického vedení (Asád) pak do užšího vedení BAAS dovolil mlaďochy.
Žena Moby Dicka: "Kteří si tak nedovolují na soudruha generálního."

Venezuela čeká, zda odpadlík Snowden přijme její nabídku k azylu, ale jen do dneška. Snowden rozeslal žádost o asyl k asi dvaceti vládám a taky čeká.
Mrtvá Kočka: "Jestli náhodou nedá nabídku někdo jinej."
Žena Moby Dicka: "Zdá se, že do náruče bolívarského prezidenta Madury se mu moc nechce."
Rusko už v sobotu "naznačilo", že Edwardovi by bylo nejlépe právě ve Venezuele.

Raúl Castro, kubánský Vůdce, také Snowdena "podporuje". Nepravil však, zda tato "podpora" zahrnuje i poskytnutí azylu. Jak je však známo, moskevské letiště Šeremeťjevo, v jehož tranzitu pobývá pronásledovaný Edward, je jednou z mála destinací, odkud vede přímá letecká linka do Havany.

Bývalý ministr železnic dopomohl celkem 11 lidem k výnosným a vlivným flekům ve státních firmách nebo k mamutím státním zakázkám. Inkasoval za to nejdříve 200 milionů korun, a nyní podmíněný trest smrti. Ale Liou Č'-ťün možná zastřelen nebude, formulace "podmíněný trest smrti" znamená v Číně obvykle doživotí.

Europarlament schválil minulý týden zprávu, že vývoj v zemi porušuje základní principy demokracie, což si vyžaduje nápravu. I pět europoslanců kritizované země tuto zprávu podpořilo. Nyní by měli za tuto svou zradu být pohnáni před spravedlnost. Zatím by je měla vyslechnout alespoň parlamentní komis, než budou předáni právu útrpnému.
Tak nějak si to představuje neofašistické Hnutí za lepší Maďarsko (zkráceně Jobbik), třetí nejsilnější maďarská politická strana.
Mrtvá Kočka: "V některé zemi jsou fašisti třetí, v jiné komunisti druzí."

Vláda podporovatelů a kamarádů bolí-prezidenta Mlhoše už bude komplet: Po dvou týdnech naznačování bude nejdůležitějším ministrem, totiž financí, expremiér Jan Fischer. Protože to pro něj bude dost těžké, tak mu s resortem "pomůže" sám bolí-premiér Jiří Rusnok, exministr financí expremiéra Mlhoše Zemana.
Žena Moby Dicka: "Hele, ale u nás nebyl žádný Simón José Antonio de la Santísima Trinidad Bolívar y Palacios Ponte Blanco jako ve Venezuele, tak proč používáš tu zkratku »bolí«?"
Mrtvá Kočka: "Protože to bolí."

Prezident republiky Miloš Zeman pohostil na Pražském hradě předsedu vlády Petra Nečase a odstupující členy vlády v souvislosti s ukončením výkonu jejich funkce.
Mrtvá Kočka: "Pět kusů ze šestnácti."
Žena Moby Dicka: "Ostuda."
Mrtvá Kočka: "Prezidentova."

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.