Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

MOBY DICK: Vidíte? Klaus měl zase pravdu!

diskuse (34)
Neděle 1. listopadu 2009

Papež Benedikt XVI. vyzval "věřící", aby zítřejší svátek Všech svatých pojali jako klasické Dušičky, totiž "v opravdovém a křesťanském duchu, tedy ve světle vycházejícím z mysteria Kristova zmrtvýchvstání". Žádný pohanský Haloween! No ale tak ne všichni "věřící" jsou ausgerechnet římskými katolíky, že? Proč by si pohané nemohli slavit po svém?

Krátce před polednem se ve Fakultní nemocnici v Motole narodila Jiřímu a Petře Paroubkovým dcera Margarita. Matka i otec jsou v pořádku.

Upřesnění k mé minulotýdenní poplašné zprávě ohledně datových schránek ("...data budou po deseti letech mazána a nepůjde tak zpětně zajistit jejich důvěryhodnost"). Ve skutečnosti je 10 let lhůta, po kterou musejí certifikační autority uchovávat certifikáty, u kterých vypršela platnost či byly odvolány. Tj. u zaručených elektronických podpisů by zde nešlo dohledat jejich původní držitele. Pokud si ale uživatel uloží zprávu ve formátu ZFO, který datová schránka nabízí, pak je zpráva včetně metadat označena značkou a časovým razítkem, podle kterých provozovatel Česká pošta může pravost prokázat i po delší době.
Tuto opravu zaslal čtenář Sardel Voleji. (Velryba děkuje:)

Pondělí 2. listopadu 2009

Spolehlivý preventivní prostředek proti svinské chřipce nalezen! Stačí půldecka červeného vína denně. Tato medicína je ordinována opicím v ZOO v Krasnojarsku na jižní Sibiři. Ošetřovatelé však musejí dávat pozor, neb opi se snaží ukrást plné láhve. Víno jim chutná, a při jeho pití i mlaskají.
Není jasné, jak se k tomuto vědeckému poznatku - účinkům červeného vína na opičí imunitu - dospělo. Možná jen si chtěli ošetřovatelé za erární peníz pořídit ty plné lahve...

První pracovní den, kdy byly datové schránky ve funkci, došlo ke kolapsu systému. Síť jednoho úřadu propustila jen dvě zásilky ze sta. Česká pošta denně průměrně doručí čtvrt milionu úředních dopisů. Dnes šlo přes schránky jen deset tisíc datových zpráv. Úřady prý "vyčkávají".

Čtenářka Zuzana K. doplňuje: "Kdo chce (spíš potřebuje - obvykle ukázat na jiném úřadě) úřední dokument obdržený do datové schránky, musí ho mít "směroplatně" vytištěný a na Czechpointu musí zacvakat 30 Kč. Stát ušetří na poštovném, firmy se prohnou. To jsem měla poslat radši Paroubkovi, možná by taky za 30 bojoval." (Rovněž Zuzaně K. patří dík Moby Dicka >>:)))
Mělo by to být za korunu! Anebo zadarmo, když státem vnucený elekroničeskij vynález nemůže fungovat v systému, ve kterém se je nutno třeba jen na jednom místě procesu potýkat s tištěným dokumentem!

Úterý 3. listopadu 2009

Podtitulek dnešních Hospodských novin vystihuje ve zkratce problematiku datích schránek:
"Projekt za několik stovek milionů má velké slabiny. Mnoha podnikatelům komplikuje život a zavádí novou byrokracii."
Jiří Peterka, který na Lupa.cz kritizuje hovadnost d-schrán už delší dobu, konstatuje mj.: "Diplomaticky řečeno se obávám, že elektronickému podpisu a jeho souvislostem dostatečně neporozumněli ani autoři celého konceptu datových schránek. Tedy třeba to, co a jak si počít s elektronickým dokumentem, u kterého nejdéle do roka přestane platit jeho elektronický podpis."

ODS otevřela svůj debatní web. Mnozí členové si stěžují, že je jejich současný předseda je "vyhořelý".

Rok poté, co Barack. H. Obama zvítězil v prezidentských volbách, prohráli demokraté v New Jersey a ve Virginii volby guvernérské. Popularita prezidenta Obavy klesla rekordě - z více než 70 % na něco přes 50 %. Moc si od něj Američani slibovali - přesto i dnes mu fandí stále ještě většina voličů. Stejně ale: jestli von není nějakej vyhořelej?

Středa 4. listopadu 2009

Český Ústavní soud neshledal na Lisabonské smlouvě žádné protiústavní závady. Senátorskou žalobu odmítl při skóre 15:0. Přednosta nezávislého ústavního orgánu Pavel Rychetský pokáral jiného ústavního činitele, prezidenta Václava Klause za váhání a zbytečné průtahy při podpisování této mezinárodní dohody. Moby Dick pana Rychetského zase kárá za dlouholetý nezájem Ústavního soudu zprvu o "Evropskou ústavu", později o přejmenovaný "Lisabon". Například německý Ústavní soud nezamítl Lisabonskou smlouvu jako protiústavní - ale určil, jaké německé zákony musí vyjít, aby nebyla narušena německá svrchovanost!

Prezident Václav Klaus v 15:00 podepsal bez kamer a fanfár ratifikační listinu k Lisabonské smlouvě, později svůj podpis připojil i premiér Jan Fischer.

"Evropa si oddechla." Některá česká média začala okamžitě prezidentu Václavu Klausovi nadávat - že podepsal, ačkoli nesouhlasil. Nesouhlasí - ale podepsal, protože ctí Ústavu. V posledních týdnech ani nemohl dříve než věc projednal ÚS. Výjimka byla dána, tudíž podepsal - jak byl slíbil!

Jiří Fusek, šéf Svazu malých nezávislých pivovarů a místopředseda Českého svazu pivovarů, navrhl kličku, podle které by se od Nového roku nemuselo na spotřební dani platit za půllitr až tři koruny navíc. Stačí prý, když se pivo přejmenuje na sladové víno. No a za víno se žádné spotřební daně neplatí. Nemělo by se pivu přesněji říkat "chleba"? Za ten se taky neplatí spotřební daně...
Ale jak jinak se naplní ten děravý rozpočet???

Čtvrtek 5. listopadu 2009

Ministr vnitra Martin Pecina připustil, že by se titanický projekt datových schránek mohl "změnit" (4 dny po katastrofě, před níž odborníci dopředu varovali).

Cena elekrické energie v Česku v příštím roce klesne pravděpodobně jen o 3 %, odhaduje Energetický regulační úřad (ERÚ). K tak nízkému poklesu nepřispěla chamtivost zlořečeného E.ONu, PRE či ČEZu, ale zelená energetická politika. Na podporu tzv. "obnovitelných zdrojů" (ve skutečnosti "podporovaných zdrojů") zacálujeme příští rok 7,4 miliardy korun. Z ekologistické ideologie se totiž i u nás stal dobrý kšeft. Zoufalý ERÚ hledá cestičky, jak obchodníkům s větrem a sluncem podporu snížit.
Za sociku se levné elektřině pro domácnosti a drahé pro firmy říkalo "křížové dotování" a v civilizovaných zemích bylo zakazováno. Ovšem Evropská unie není civilizovaná, když dovolí, aby lež a hamižnost pošlapávaly svobodu lidí (zákaz žárovek) a ničily životní prostředí(jedovatými pseudoúspornými nízkotlakými rtuťovými výbojkami).
Jen by mě zajímalo, čímže budeme křížově dotovat toto neekologické plýtvání, až bude "obnovitelných" (podporovaných) zdrojů 50 %! (Cíl EU pro rok 2050.)

Agent s ruským plynem Martin Bursík hořekuje, že Česko v oblasti "zelených zdrojů" "nesplní příští rok unijní závazek" a nedosáhne podílu této elektřiny ve výši 8 %. Malé doplnění: Unijní závazek zní - do roku 2020 snížíme emise kysličníku uhličitého o 20 % a do roku 2050 o 50 %. Stejným tempem to pak bude pro rok 2100 snížení o 100 % - což se může lehce stát, když vládu nad upadající Evropou převezmou Zelení Khmérové...

Český premiér Jan Fischer pravil, že kvůli našim vnitřním sporům jsme přišli o možnost, že by český eurokomisař uchvátil řízení euroenergetiky. Jiný zdroj uvedl, že prezident Klaus mohl za svůj podpis chtít "pro ČR" (tedy pro konkrétního českého občana, který ale nesmí hájit české zájmy, leč evropské...) post energokomisaře, anebo tu výminku z Lisabonské smlouvy, kterou ale chtěl. Což bylo rozumné - nějaký úřad je na pár let, ostatně práce a příjmy s ním spojené se týkají jediného člověka. Kdežto protisudetská západka jistí 30 % českého území...

Český premiér Jan Fischer připravil pro rok 2011 obmyslně rovnou dva návrhy rozpočtu: jeden pro případnou vládu levice, druhý pro nepravděpodobné vítězství "pravice". Oba rozpočty se liší tím, že různými cestami míří - ke stejnému schodku...

Pátek 6. listopadu 2009

Soudy začaly opět rozesílat obsílky. Papírové. Zároveň s těmi elektronickými!!! Více práce, více zmatku - a více peněz pro šíbry, kteří snad ani nechtěli umět něco kolem problematiky reálné informatiky. Velká otázka je - proč podvodníci z České počty a informatičtí lemplové svůj zhovadilý projekt nenechali dopředu testovat, jak je obvyklé třeba u bank. Odpovědi jsou dvě: Za á věděli dopředu, že to fungovat nemůže, a za zet: Česká počta si myslí, že nemůže zkrachovat - když má na úřední zásilky monopol...

ČSTV dluží Sdružení sportovních svazů, které drží 3,56% akcií Sportky, asi 50 melounů. SSS odmítl svého času sliby Sazky, že ostudná vysočanská Aréna (architektonicky pěkná, ale ekonomicky černá díra - už dopředu dobře spočítaná černá díra!!!) bude vydělávat, a nechal si podepsat od (nejspíš podplacených nebo blbých) zástupců ČSTV, že pokud bude Sazka prodělávat,doplatí na slíbených 35,6 milionů korun - podíl SSS z fiktivní "sportovní" miliardy. Což se nestalo. Totiž - Sazka skutečně na Aréně prodělává a tím pádem platí míň sportovním svazům - ale ČSTV tuto ztrátu nedorovnává.

Pražští dopraváci se chystají stávkovat. Ještě se neví přesně kdy, ale může to být příští úterý. Nejelo by metro, ani tramvaje či autobusy. Zaměstnanci DP Praha se obávají propouštění, snižování platů - a i o to, jestli bude mít jejich firma vůbec na výplaty. Podle nich Praha na začátku roku dala DPP 7,2 miliardy korun, které jsou už ale utraceny. Primátor pražských playboyů Pavel Bém se čílí. Prachy prý dostali předem, měli si lépe rozvrhnout jejich utrácení,. Nojo, rozvrhnout, ale když si Praha objednala a zkonzumovala služby za 9,1 miliardy - tak to pak halt někde musí chybět. Praha je zákazník Dopravních podniků, který jim může poručit co chce. Praha je zákazník, který si myslí, že nemusí zaplatit za všechno, co si naporučí. Praha je majitel, který rozhodl, že DPP nainstalují do metra dobře osvědčené turnikety. Ušetří se na revizorech,. Projekt má stát 2,160 miliardy korun (!!!???), provoz turniketů přijde na další stamiliony ročně. Investice se však prý do pěti let vrátí.

Server IDnes přinesl fámu, podle které břímě eurokomisaře na sebe vezme Jan Fischer. No jo - kurňa - ale to bychom zase museli hledat nového premiéra!?!?

Rukou jordánského muslima padlo13 a bylo raněno dalších 28 amerických vojáků . Nebylo to při bojovém nasazení na Blízkém východě, ale na největší americké vojenské základně Fort Hood v Texasu. Pan major Nidal Malik Hasan, vojenský psychiatr, nehodlal nastoupit službu v Afghánistánu - což "odmítal". Byl prej taky "šikanován" kvůli svému původu. Co mu zbejvalo, než začít vraždit kolegy a kolegyně?!
Psychiatr? Neměl by taky vrátit diplom?

Americká média řeší problém, aby se snad Američané nezačali hněvat na muslimy...

V USA se diskutuje, zda mohou stát kříže na státní půdě (třeba v Arlingtonu). Ale v Arlingtonu se na náhrobcích vyskytují i hvězdy Davidovy - to vše by mělo jít pryč! V rámci debilního práva na debilní "korektnost".

Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že krucifixy ve státních italských školách porušují náboženskou svobodu. Podle mne porušují. Být to v Čechách, tak bych řval. Ale neměli by to soudruzi ze Štrasburgu nechat na Italech??? Italská ministryně kultury Maria Stella Gelmini volá: "Historii Itálie lemují symboly. Pokud je odstraníme, popřeme i sebe samotné." Podle Corriere della Sera: "Výrok sjednotil Italy k obraně symbolu křesťanství."

Sobota 7. listopadu 2009, výročí vítězství Velké říjnové socialistické revoluce (1917), zahájení Měsíce československo-sovětského přátelství

Spokojená žena Moby Dicka se směje Italům: "Pozdě se sjednocovat proti evropským lidským právům, milánkové. Neměli jste halt za prezidenta Václava Klause!"

********************************************************
minulý zápis: T.G. Masaryk a multifunkční V-krouhač
předminulý zápis: Co va

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Případně si poslužte komentářem.
Předem dík! >>:)) Moby Dick
-----------------------------------

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Michael Pánek
19. 7. 2024

Zástupci opozice navrhli, aby slovenský parlament přijal usnesení odsuzující raketový útok na...

Lubomír Stejskal
19. 7. 2024

Ono je to totiž s dnešním Tureckem, potažmo s Erdoganem, podstatně složitější. Jistěže každý...

Martin Mařák
19. 7. 2024

Ani bych se nedivil, kdyby prezident Macron nakonec pověřil sestavením vlády nějakého relativně...

Vratislav Hlubuček
19. 7. 2024

Se znepokojením pozoruji rozvírání Overtonova okna v Ukrajinském konfliktu. Podpora napadené...

Aston Ondřej Neff
16. 7. 2024

Je až pozoruhodné, jak malou pozornost vyvolalo v našich médiích oznámení Roberta Fica z minulého...

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

Aston Ondřej Neff
17. 7. 2024

Nedávná změna vzezření Psa se chystala delší dobu. Do zákulisí nevidím, jen mohu usuzovat, že s...

Václav Vlk st.
17. 7. 2024

Putin je diktátor a vůbec mu nezáleží na tom, koho a kde zabije, ale není to idiot.

Viktor Daněk
19. 7. 2024

Obrat dosavadního politického kurzu Evropské unie v příštích letech nenastane. Europoslanci ve...

Stačí málo a člověk při prvním kontaktu s ní hned přijde o život. Řeč je o fentanylu, syntetické...

ČTK, Lidovky.cz
19. 7. 2024

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí...

Jaroslav Petr
19. 7. 2024

Přírodou konzervovaná kůže mamuta, který uhynul na Sibiři před 52 000 lety, dovolila rekonstrukci...

Jan Adamec
19. 7. 2024

Hrabě Monte Christo francouzského autora Alexandra Dumase je mnohem víc než dobrodružný příběh. Ve...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz