20.10.2019 | Svátek má Vendelín


MOBY DICK: Veškerá nezbytná opatření

18.5.2013

Nejvhodnější metodické postupy, úsvit přímé demokracie, šiditelé dálnic a další šiškárny
*******************************************************
Sobota 11. května

"Ústav pro studium totalitních režimů (dále jen "ÚSTR"), který je terčem aktuálního dění, vnímají více jak dvě třetiny domácí populace (68,7 %) jako zcela zbytečnou instituci. Názor, že ÚSTR plní svoji funkci, pak v souhrnu sdílí 25,5 % veřejnosti." (Ze zprávy Střediska analýz a empirických průzkumů.)

SANEP je prvním on-line výzkumným internetovým střediskem veřejného mínění v ČR.
První otázka "průzkumu" zněla: "Domníváte se, že ÚSTR, který je organizační složkou České republiky určené k vědeckému zkoumání a objasňování éry obou totalitních režimů v Československu, komunismu a nacismu, a jehož činnost stojí cca 150 milionů Kč ročně, plní svoji funkci?" "Ne" a "spíše ne" si myslelo 57,1 % dotázaných, "ano" a "spíše ano" pak 25,5 %.

Po takto položené otázce, do níž bylo nekorektně vsunuto podprahové sdělení o vyhozených penězích, následovala další návodná: "Souhlasíte s názorem, že by měl být ÚSTR zrušen, a aby totalitní režimy zkoumala Akademie věd a archiv spravoval Národní archiv České republiky?" Odpovědi neudivily, to jsou ty, citované ve zprávě jako první! SANEP položil ještě několik podivuhodných otázek, ve kterých mj. citoval poslankyni LIDEM Lenku Andrýskovou, což tedy už vůbec nelze považovat za dotaz!
V rámci služeb společnosti SANEP je nabízen "individuální přístup ke klientům", pro něž, na základě jejich zadání, se připravují "nejvhodnější metodické postupy" nejlépe vyhovující "výzkumnému záměru" klienta.

Žena Moby Dicka: "Souhlasíme s názorem, že výzkumným záměrem klienta je zrušení ÚSTR."
Mrtvá Kočka: "Domníváme se, že SANEP je klasická vlivová agentura, která za prachy dokáže zmanipulovat cokoli."
Moby Dick:"A jejíž činnost lze považovat za příklad třetí nastupující totality."

V Pákistánu proběhly volby, v nichž zvítězila Pákistánská muslimská liga expremiéra Naváze Šarífa, která je prý "nábožensky konzervativní".
Druhé je Hnutí za spravedlnost hráče kriketu Imrana Chána. Toho volili zejména mladí, které oslovil svým bojem proti korupci.
Pákistánská lidová strana Ásifa Alího Zardárího skončila třetí.
Nejoblíbenějším sportem Pákistánců není kriket ani unášení neohrožených turistů, avšak neplacení daní. Pouze něco přes půl procenta lidu se placení nějakých daní nedokázalo vyhnout! Jeden trik, jak obejít placení daní za auta, cigarety a alkohol (a vůbec jak odůvodnit dovoz alkoholu do muslimské země) je ten, že se tento tovar prohlásí za zásilku pro vojska NATO v Afghánistánu! Jen na tomhle přichází pákistánský rozpočet o 1,5 miliardy € ročně.
Staronový premiér tak bude muset prosit o peníze MMF, USA a Velkou Británii. Buďto obdrží půjčku $6 až 9 mld. – anebo v příštím půlroce tato jaderná velmoc zkrachuje!
Mrtvá Kočka: "No - nepůjčte jim!"
Žena Moby Dicka: "Půjčte. Ale na to, aby se naučili vybírat daně!"

Něco je přece jen v současném Pákistánu pozitivní: Poprvé v historii země neskončila vláda vojenským převratem.
Mrtvá Kočka: "Jsou země, kde je junta požehnáním."

Reyhanli, turecké město ležící na syrské hranici (60 000 obyvatel + tábor syrských uprchlíků), se stalo terčem dvojnásobného útoku automobilových bomb. Vybuchly před budovu městské správy a před poštou. Na místě zůstalo asi 46 mrtvých, další stovka je raněna. Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan pravil, že "výbuchy mohou souviset s děním v Sýrii". Anebo se stahováním kurdských povstaleckých rebelů z Turecka, které začalo tento týden.
Turecký ministr vnitra Muammer Güler pravil: "Lidé a organizace, kteří vedli útok, byli identifikováni. Prokázalo se, že byli spojeni s organizacemi podporujícími syrský režim a jeho tajné služby."
Místopředseda turecké vlády Beşir Atalay pravil: "Podle našich informací pachatelé přišli zevnitř."
Ale kteří? Prý ti, kteří chtějí zmařit jednání o mírovém ujednání v Sýrii. Ale kdo to je?
Hlas tureckého lidu (šíitských muslimů, přesněji alavitů): "Bijte Syřany!" (Syrské sunnitské uprchlíky, kterých je v zemi 25 000.)
Je dosti nebezpečné pohybovat se v oblasti s autem, které má syrskou poznávací značku.

Turecká frančíza Hizballáhu zveřejnila prostřednictvím svého webu "Islámská výzva" video, které prý dokazuje, že atentát spáchala Svobodná syrská armáda.
Podle menažerie video dokazuje pouze to, že ho natočil nějaký hizballážník – ze Sýrie. A byl tam s kamerou v čase výbuchu, což může a nemusí znamenat vůbec nic.
Žena Moby Dicka: : "Jen to, že Hizballáh, "neteroristická" libanonská naciarabská strana má své lidi i v Sýrii."
Mrtvá Kočka: "A v Turecku."

Neděle 12. května 2013
Den matek

Dnešní svátek oslavilo v New Orleans (USA) několik set lidí průvodem. Nelíbilo se to třem hajzlíkům, kteří začali do průvodu střílet. Je hlášeno 19 raněných, včetně několika dětí, avšak naštěstí jen lehce. Někteří byli zraněni odraženými kulkami, jiní se zranili sami při útěku. Podle agentury Muška na Zdi stříleli útočníci na vozovku před průvodem. Podle FBI "šlo zcela jistě o pouliční násilí", nikoli o terorismus. (Inu – bylo to na ulici.) Podle České televize to bylo "neštěstí".

Začalo Pražské jaro. Už 68. ročník. Přes následky zákeřné virózy se zahajovacího koncertu zúčastnil i prezident republiky Miloš Zeman s chotí Ivanou.

Ze sportu: Prahou proběhl 19. pražský maraton. Zvítězil Keňan Nicolas Kemboi, pro něhož to byl teprve druhý absolvovaný maraton. Nicolas závodí za Katar. Proč se stal Katařanem?
Mrtvá Kočka: "Protože v Keni je přeběžcováno."

Z hokeje: Čeští hokejisté prohráli na šampionátu s Kanadou 1:2, ale s prohrou vládla spokojenost. A také s výhrou Švýcarů nad Nory.
Mrtvá Kočka: "Zdá se, že v Česku je podhokejováno. Když ti nejlepší hrajou za NHL."

Předčasné parlamentní volby v Bulharsku dopadly takto:
30,74 % pro GERB, pravicovou stranu odstupujícího premiéra Bojka Borisova
27,6 % Koalice pro Bulharsko vedená Bulharskou socialistickou stranou (BSP)
10,45 % Hnutí za práva a svobody (DPS), jež zastupuje práva a svobody turecké menšiny

7,39 % Hnutí Ataka, jež zastupuje práva a svobody etnických Bulharů.

Boris to bude mít dost těžké se sestavením koaliční vlády: Bulharští nacionalisté i turečtí nacionalisté s ním koalici s radostí složí…
Mrtvá Kočka: "Ale pouze bez těch druhejch."

Voleb se zúčastnilo pouze 53 % oprávněných voličů a byly doprovázeny incidenty typu "350 tisíc hlasovacích lístků navíc v tiskárně, patřící příbuznému jistého politika jisté vládní strany".
"Nebylo zastaveno prodávání hlasů." (Miklós Haraszti, velitel pozorovatelské mise OBSE.)
"Volby nebyly čestné způsobem, jakým by měly být." (Andreas Gross, přednosta delegace Parlamentního shromáždění Rady Evropy.)
Nicméně pozorovatelé se shodli na tom, že výsledky voleb jsou "legitimní".
Mrtvá Kočka: "Tak proč tam vůbec jezdíte pozorovat?"
Žena Moby Dicka: "Aby mohly být výsledky voleb vzaty EU s ulehčením jako právoplatné."

Francie ohlásila druhý případ nakažení novým druhem koronaviru, konkrétně jistým nCoV-EMC. Je podobný SARS, ale krom dýchacích potíží způsobuje i selhání ledvin. Na planetě od loňska zabil 20 lidí a dalších 38 nakazil. Hnízdem je zřejmě Saúdská Arábie, kde se 28 osob nakazilo a 15 lidí zemřelo, přičemž čerstvě jsou hlášeny čtyři nové případy Světová zdravotnická organizace se kloní k tomu, že to svinstvo je přenosné z člověka na člověka.
Žena Moby Dicka: "Što éto takóje »klonit se«?"
Mrtvá Kočka: "Vědí zatím houby."
Žena Moby Dicka: "Jaký počet obětí má v Saúdské Arábii na svědomí klimatizace našponovaná na 15 °C při venkovních čtyřicítkách?"

"Nikdo by neměl pokoušet tureckou moc. Naše bezpečnostní síly přijmou veškerá nezbytná opatření." (Ahmet Davutoglu, ministr zahraničí, Turecko, při návštěvě v Německu.
"Sýrie takový čin nespáchala a nikdy nespáchá, protože vyznává hodnoty, které to nedovolují. Nikdo nemá právo falešně vinit jiného." (Umrán Zuhbí, ministr informací, Sýrie.) Ostatně Turecko je odpovědné za to, co se děje v Sýrii. A jeho vůdce Recep Tayyip Erdogan je "vrah a řezník".
Žena Moby Dicka: "Což není falešné obvinění."
Mrtvá Kočka: "Takže je dobře, že se těm prevítským Turkům stalo to, co se stalo!"
Podle prvních důkazů atentáty v Reyhanli spáchali stejní zločinci, kteří 2. května postříleli v syrském přímořském městě Baníjas padesát neozbrojených mužů, žen i dětí. Čili buď přímo syrští vojáci, anebo lidé z asádovských milicí. Pravil ministr Ahmet Davutoglu. A ještě pravil: "Po masakru v Baníjásu bychom si měli dávat pozor na etnické provokace v Turecku i Libanonu."

Nicméně devět zatčených podezřelých jsou – Turci.

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.