15.7.2020 | Svátek má Jindřich


MOBY DICK: Tragická komunikace

19.10.2013

Zimbabwský cíl, zloba právdoláskovců, nevysvětlitelně vyšší úroveň, komunistická věda a šťastný den.
************************************

Sobota 12. října

Všechny strany před volbami slibují nové školky.
Žena Moby Dicka: "Než se postaví, tak už budou potřeba rozšířit základky."
Moby Dick: "Nebo gymply."
Mrtvá Kočka: "Spíš starobince."

Agentura pro tvorbu veřejného mínění TNS Aisa vypracovala pro Českou televizi volební model, podle něhož to ve volbách dopadne takhle:

1. ČSSD (28,5 %)
2. - 3. KSČM / ANO Babišovi (12,5 %)
4. TOP 09 (11 %)
5. ODS (6,5 %)
6. KDU-ČSL (5 %)
7. zlatý Úsvit přímé demagogie Tokio Omamury (5 %)

SPOZemanovci jsou těsně pod pěti procenty, ale shora je úspěšně dohání ODS.
Žena Moby Dicka: "Što éto takóje »shora je dohání«?"
Mrtvá Kočka: "Padá."

Na předvolebním letáku hozeném do schránky jsme si všimli, že krom úsloví "metelesku blesku" z filmu Marečku, podejte mi pero, ukradli pravicoví popoví politici ze sdružení Hlavu vzhůru i Jiránkovy králíky z kolobouku.
Žena Moby Dicka: "Bob, Bobek – a Bobo…"

"Tchaj-wanský problém patří k vnitřním záležitostem Číny, čínská vláda se rozhodně staví proti zásahu veškeré vnější síly." (Paní Chua Čchun-jing, mluvčí čínského ministerstva zahraničí.)
Tou "silou" se míní rezoluce mezi EU a Tchaj-wanem schválená Evropským parlamentem 9. října. Ta vyzývá Evropskou komisi k zahájení jednání o investiční ochraně a tržním vstupu na Tchaj-wan.
Chua Čchun-jing míní, že Evropský parlament by měl dělat více, aby přispíval ke "zdravému rozvoji čínsko-evropských vztahů". Doufá, že EU dodrží zasádu "jedné Číny" a nezahájí oficiální kontakty s Tchaj-wanem.

Žena Moby Dicka: "No, dokud komunistická ČLR nedokáže ochránit evropské investice na Tchaj-wanu, tak se asi bude muset jednat s tamní vládou."
Moby Dick: "Zatímco až ČLR obsadí Tchaj-wan, pak bude jednání o ochraně tamních investic zbytečné…"
Mrtvá Kočka: "Jednání o ochraně bude úspěšné. Ochrana nikoli."

Neděle 13. října 2013

Spojené státy přišly o své prvenství největšího dovozce ropy na světě. Naopak už letos jsou druhým největším těžařem ropy na světě a příští rok urvou toto prvenství Rusku.
Žena Moby Dicka: "A to bude trvat tak dlouho, než Američané zjistí, jaké je těžba ropy z břidlic svinstvo."
Moby Dick: "Amerika je velká, takže to bude trvat dlouho."
Mrtvá Kočka: "Ale možná jim ta břidličná ropa dojde dřív, než jim dojde, že rozprašovat nad pouštěmi odpadní vodu z těžby, včetně všech chemických sajrajtů a vyluhovaných radioaktivních kovů, není to pravé ořechové."
Moby Dick: "Zato otrávená spodní voda jim zůstane navěky."
Žena Moby Dicka: "Možná by se soudruzi těžaři měli nejdřív podívat do Hamru na Jezeře nebo Ralska, kde se podobně těžil uran, a těží se tam teď za maření velkých miliard ta jedovatá voda z podzemí."
Moby Dick: "Ale to jsou státní miliardy!"
Žena Moby Dicka: "Tak ano, pak se to těžařům vyplatí."

P.S. Odstraňování škod po těžbě podještědského uranu se plánuje do roku 2042. Stát by to mělo celkem 31,3 miliardy korun.
Moby Dick: "Ale to prý vůbec nezatíží státní rozpočet."
Žena Moby Dicka: "Peníze se získají privatizací objektů, takže nás to nebude nic stát."
Mrtvá Kočka: "Kdo si ty bouračky za ty prachy koupí?"
Moby Dick: "Nejspíš státní podnik Diamo."
Mrtvá Kočka: "Aha."

Mezinárodní měnový fond zasedal ve Washingtonu, aby hostitelské zemi řekl, že by měla něco udělat se svým blížícím se finančním krachem.
"Pokud USA nezvýší svůj dluhový strop, bude to mít katastrofický dopad napřed na rozvojové a pak i rozvinuté země." (Jim Yong Kim, Světová banka, prezident.)
Mrtvá Kočka: "A pokud zvýší?"
Žena Moby Dicka: "Pak přijde celosvětový krach o něco později."
Mrtvá Kočka: "A bude horší."

Ba ne, bude dobře: Christine Lagarde, prezidentka MMF, slíbila rozvojovým zemím, ohroženým vnitroamerickými turbulencemi, další pomoc. Zachráněna prý bude i EU, pokud Evropská centrální banka "zvýší svůj inflační cíl".
Mrtvá Kočka: "Na úroveň Zimbabwe?"
Žena Moby Dicka: "Která svou gigainflaci zkrotila zavedením US dolaru jako vnitřní měny…"

Supercyklon Phailin dorazil do Indie. Díky tomu, že úřady evakuovaly včas milion ohrožených, bylo zabito jen deset lidí.

Začala svatá pouť muslimů do Mekky. Letos přijdou jen dva miliony věřících. Kvóty jsou sníženy – domácím o polovinu, přespolním o pětinu. Návštěvnost omezují stavební práce v Mekce. A pak taková drobnost, jako je smrtelný virus MERS.

Italské hlídkové lodi zachránily sto kilometrů na jih od Lampedusy 400 lidí z lodi, která se tam "dostala do problémů".
Žena Moby Dicka: "Starý zoufalý trik běženců: Uprchlíci se vracejí. Trosečníci se zachraňují."
Mrtvá Kočka: "Občané Lampedusy čackým námořníkům – neděkují."
Jak jsme již psali posledně: Podle EU jsou afričtí (a také už syrští) uprchlíci italský problém. EU prý bude více hlídat pobřeží.
Mrtvá Kočka: "A zachraňovat více uprchlíků pro italské tábory."
Moby Dick: "To máte za to, že jste pomáhali svrhávat hodného stýčka Muammara. Ten měl v poušti koncentráky, kam zavíral africké běžence, kteří se chtěli přes Libyi dostat do Evropy."
Žena Moby Dicka: "A jak to bylo s libyjskými běženci?"
Mrtvá Kočka: "Pro ty byla koncentrákem celá Lybie."

Jeden rozdíl tu ještě je: EU Kaddáfímu – oproti dnešní Itálii – za ty lágry platila!

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu by neměl soudit hlavy států, které vykonávají funkci. Před zasedáním Africké unie v etiopské Addis Abebě se na tom shodly hlavy afrických států, které vykonávají svou funkci.

Ze sportu: Pardubický dostihový den vyvrcholil 123. ročníkem Velké pardubické. Už podruhé za sebou vyhrála Orphee des Blins a opět byla od začátku v čele. "Je to letec, když se do ní člověk opře, letí." (Jan Faltejsek, žokej vítězného koně.)(Jan Faltejsek, žokej vítězného koně.)
Velkou sledovanost měl i Tiumen, který zaostával víc, než bývalo jeho zvykem, a na poslední překážce shodil jezdce Josefa Váňu. Váňa při této příležitosti prohlásil, že to byl jeho poslední závod. Více pozornosti však vyvolala jeho věta v přímém přenosu ČT:
"Nevyhráli jsme Velkou pardubickou, ale myslím, že kdyby vyhrál volby pan Babiš, aby tenhle sajrajt, který tady přetrvává, dal do pořádku, tak bych byl hrozně rád."
Možná si to myslí. Jako si to myslel před třemi lety o panu Schwarzenbergovi a jeho Topce.

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby Dick
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.