20.3.2023 | Svátek má Světlana


MOBY DICK: Konečné řešení

12.7.2008

Díky spolupráci sovětských generálů a islamistických neřádů budou možná naše obavy zažehnány

******************************************************************

Neděle 6. července 2008, státní svátek (upálení Mistra Jana Husa), Světový den polibku

Evropská komise po hrdém závazku snížit emise skleníkových plynů (krom metanu a vodní páry) v roce 2020 o 20 % přišla s dalším smělým cílem: V roce 2050 se sníží tyto škodlivé emise o 50 %.

Moby Dick navrhuje pokračování tohoto bohulibého snažení: V roce 2100 snížíme emise o 100 a v roce 2200 o 200 %!

Pondělí 7. července 2008

Závěry Pačesovy komise rozzlobily zelené fundamentalisty. Co nejvíc? Že nemají být zavrhovány žádné zdroje energie. No, aby byly splněny ty stachanovské závazky 20-20 a 50-50 (a moje 100-100, případně 200-200:) tak asi nezbyde skutečně nic jiného, než krom úspor a biopaliv nezavrhovat ani jadernou energii.

Nějak při řevu ekologistů zaniklo pačesácké upozornění na problémy s teplárenstvím. Moby Dick přeloží: Hrozí, že po roce 2012 bude mít problémy s vytápěním jeden a půl milionu českých obyvatel.

No, možná jim ale zasejc pomůže to oteplení globální...

Úterý 8. července 2008

Condi a Karlík Švarcig podepsali na zamini smlouvu o stavbě radaru v Brdech. Ve stejné době přivítali přítelkyně a přátelé v Lidovém domě sovětskoruského generála Jevgenije Bužinského, jinak (ne)známého raketového odborníka a rozvědčíka, který byl prý "náhodou pár dní v Praze". Podle stínícího ministra obrany Petra Hulínského šlo přitom o "dlouho plánovanou besedu". Avšak Jirka Paroubek, který zrovna náhodou dlí na návštěvě v Izraeli, prý o ničem takovém nevěděl. Tak si, přátelé, příště ty svoje vytáčky nějak domluvte dopředu...

Soudruh a přítel generál Bužinskij zkritizoval USA za to, že "budují svoje obranné systémy blízko našich hranic" (radar je od hranic Ruska vzdálen asi 1300 km). Fakt ale je, že soudruh ruský imperialista neupřesnil, jestli myslí hranice ruské - nebo sovětské.

Bužinskij na následné tiskovce se smíchem slíbil, že "když se radar postaví, Rusko nebude nikoho bombardovat".

Jeho soudruzi v Moskvě však zveřejnili trochu jiné prohlášení: "Odpovíme nejen diplomaticky, ale i vojensky."

Středa 9. července 2008, Světový den veterinárních lékařů, Světový den vězňů,

Írán demonstrativně odpálil rakety (které nemá), jako varování Izraeli před případným zásahem proti svým jaderným zařízením (která taky - nemá!). Čte Jirka místní noviny, když je v Izraeli?

Ruský prezident Dmitrij Medveděv byl v odpovědi na podpis smlouvy o radaru v Brdech přece jenom civilizovanější. Přesto lze považovat jeho agresívní výhrůžky o blíže neurčených "odvetných opatřeních" vůči Česku za poněkud medvědí chování.

Čtvrtek 10. července 2008

Bývalý rudý vůdce pařížské květnové revoluce z roku 1968, (současný) spolupředseda Skupiny Zelených/Evropské svobodné aliance v Evropském parlamentu, (zasloužilý) nositel ceny le prix Lyssenko „za výjimečný přínos ke kampani za zavedení měny euro" Daniel Cohn-Bendit se zlobí za odstavení EU ze "spolurozhodování o americkém radaru": "Unie si nemůže jako malé dítě zakrýt oči a předstírat, že tu není, že se jí to netýká". Europoslanec Rouček (ČSSD) přitakává: "Kdyby smlouvu o radaru schvaloval evropský parlament, určitě by neprošla, většina je proti."

Vysvětlivka Moby Dicka: Od roku 1990 uděluje liberálně/konzervativní Club de l'Horloge výroční Lysenkovy ceny tomu, kdo „nejvíce přispěl k vědeckým a historickým dezinterpretacím s využitím ideologických metod a argumentů".

Pátek 11. července 2008, Svetový den populace

Odvetné opatření přišlo: Rusáci utáhli Česku kohoutky s ropou. Prý kvůli "technickým potížím". Ty náhodou nastanou vždy ausgerechnet v době, když začnou být státy, které považuje ruské impérium za své přirozené léno, příliš neposlušné - jako nedávno Polsko, Litva či Gruzie - nebo v roce 1968 Československo...

Sobota 12. července 2008

Technokratická žena Moby Dicka podotýká: "Stačí deset jaderných explozí střední ráže, a nastane atomová zima."

Vida, jak jednoduše lze vyřešit problémy s globálním oteplováním!

********************************************************

Co si zapsal Moby Dick
minulý týden: Věčně tečou arbitrážní miliardy
předminulý týden: Kdo je hovado

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Případně si poslužte komentářem.
Předem dík! >>:)) Moby Dick