2.7.2022 | Svátek má Patricie


MOBY DICK: Design uniforem pro těhulky ve zbrani

18.1.2020

Dobrotivá vláda, nevědoucí Válková, nevinný závislák Janoušek a uzdravený prezident

Neustále jsme bombardováni různými tvrzeními, která však nejsou vždy zcela přesná. Anebo se netýkají podstaty věci. Nezbývá nic jiného než pokračovat ve vydávání nepravidelného Opravníku Moby Dicka.

§§§

Nejdříve se musím vrátit k neustále omílanému tvrzení, že „vláda dala důchodcům 900 korun navíc“, což může být i zdrojem určité závisti až nenávisti vůči seniorům z řad řádně daně platícího obecenstva. Je nutné tedy znovu omílat, že důchodci dostali přidáno 151 Kč. Potvrzuje mi to i čerstvý přípis od České správy socialistického zabezpečení. Jedno sto padesát jedna koruna je totiž peníz, který se vyplácí k důchodu navíc oproti tomu, co by vláda stejně musela podle příslušné vyhlášky vyplatit!

Průměrně 749 korun by se vyplatit muselo, protože důchody se povinně zvyšují minimálně o inflaci seniorského nákupního košíku plus polovičku růstu reálných mezd. Čeká se avšak na statistiku z prvního pololetí, takže k té valorizaci dochází až o rok později oproti vývoji situace.

Protože se každému mohutně přidávalo, muselo se přidat i seniorům. Ale muselo se mohutně přidávat opravdu všem?

„Muselo, aby se zvýšil výběr daní.“ (Nejmenovaná ministryně financí)
„Aspoň bude z čeho škrtat.“ (Mrtvá Kočka)

Tedy důchodcům se přidávat ta stopadesátjednakoruna nemusela, ale nezáviďte, prosím, toho bůra denně navíc...

Nezáviďte, ani když se starobním důchodcům příští rok zase přidá - protože inflace už vylezla ke třem procentům.

„Valorizace dle inflace znamená, že když ti dříve v krámu chyběla na nákup stovka, tak ti teď chybějí dvě.“ (Žena Moby Dicka)

§§§

JUDr. Helena Válková napsala začátkem sedmdesátek článek s komunistickým zločincem, bývalým krvavým prokurátorem JUDr. Urválkem.

„Kdo to byl Urválek?“ (JUDr. Helena Válková, bývalá ministryně spravedlnosti, ANO)

Byl to v té době šéf kriminologického ústavu, takže se jen spolupodepsal pod dílo své zaměstnankyně, jak to v té době soudruzi ředitelé (ať už právních, technických nebo lékařských ústavů či firem dělávali), aby si ke svým skrovným platům ještě uštípli polovičku honoráře.

„Helena na tom byla ještě dobře, mne nechtěl šéf uvést ani jako spoluautora.“ (Povzdech Ženy Moby Dicka)

A řediteli různých firem byli ti soudruzi proto, že to byli komunisti.

„A komunisty byli, aby mohli být řediteli.“ (Mrtvá Kočka)
„Ale jiní byli komunisti, aby vůbec mohli! Já teda nebyla...“ (Žena Moby Dicka)
„A mohla jsi?“ (Moby Dick)
„Skoro vůbec nic.“ (Žena Moby Dicka)
„Ale mohla. Myčku laboratorního skla s odborným vzděláním.“ (Mrtvá Kočka)

„Za odborným obsahem článku o ochranném dohledu si stojím.“ (JUDr. Helena Válková)
„Ochranný dohled byl největší bolševické svinstvo.“ (Nejmenovaný právník.)
„Proč nejmenovaný?“ (Mrtvá Kočka)
„Je to útok na mě jako na odborníka. A budu se bránit právní cestou. Budu to konzultovat s odborníky, kteří jsou specializovaní na ochranu osobnosti. To, co bylo publikováno, je nejen lež a pomluva, ale současně to svědčí o nekompetentnosti. Ochranný dohled zakotvený v zákoně od roku 1973 byl určený jako opatření, kterým se kontrolovali pachatelé závažné násilné a sexuální kriminality, recidivisté. Jeho účinnost se sledovala výzkumem. A na tom výzkumu jsem se podílela. Právě o tom výzkumu pachatelů obecné kriminality jsem publikovala odborný text, který byl dnes zveřejněn a překroucen zcela lživě ve snaze mě absolutně diskreditovat.“ (JUDr. Helena Válková)
„Proto.“ (Žena Moby Dicka)

„Ochranný dohled porušoval nejen práva disidentů, ale lidská práva všech trestaných. Někdo, kdo by se měl zabývat ochranou lidských práv, a do roku 1989 nevěděl, co jsou to lidská práva, tak tady je ten problém s osobní integritou. Ne v členství v komunistické straně.“ (Jiří Gruntorád)
„Kdo to byli disidenti?“ (JUDr. Helena Válková podle agentury Muška na Zdi)
„Těším se, že mě ta osoba bude žalovat.“ (Jiří Gruntorád pro agenturu Muška na Zdi)

Paní doktorka je specialistka na dané téma. V roce 1982 získala kandidaturu věd za práci „Ochranný dohled, jeho místo, účinnost a možnosti v systému zacházení s recidivními delikventy“.

Útok na sebe „jako na odborníka“ spáchala paní Válková sama, když tvrdila, že v sedmdesátkách nevěděla, do byl Urválek v padesátkách. Nejprve tvrdila, že to napsala s Urválkem, pak že on to jen spolupodepsal, pak že teda věděla, že Urválek byl „nějak zapletený do procesů v 50. letech - ale vůbec jsem ho neznala“...
„Tahle odbornice byla ministryní spravedlnosti?“ (Žena Moby Dicka)
„Ministryní nespravedlnosti.“ (Mrtvá Kočka.)

Nakonec svou kandidaturu na ombudsmanku nepřijala, ale měla by odstoupit či být odvolána z postu „zmocněnkyně pro lidská práva“ vlády ČR. Ne pro to, na čem se podílela v sedmdesátkách, ale proto, jak ostudně mlží v současnosti!!!

Zatím odstoupili jen dva členové Rady vlády pro lidská práva. (Pokud nepočítáme filosofa Daniela Kroupu, který z pětadvacetičlenné Rady odstoupil kvůli Válkové už vloni.)

„Já bych tu hloupou Radu zrušil celou.“ (Předseda Senátu Jaroslav Kubera, ODS, takto druhý nejvyšší ústavní čininitel, pro ČT a agenturu MnZ.)

Jméno „Urválek“ jen vrhlo světlo na ženu ve stínu. Která třeba v březnu 2014 v rozhovoru pro server Echo24 pravila na dotaz, co si myslí o poválečném odsunu Němců z Československa: „To nejhorší. Chápu, že to byla reakce na to, co se zase Čechům dělo předtím, ale ono se toho v Protektorátu zas tolik nedělo.“ Pak se omlouvala, že to myslela v porovnáním s Polskem nebo Sovětským svazem...

Tak ono se toho v Protektorátu Čechům zas tolik nedělo? Heleno Válková? JUDr.? Cé es cé? Odbornice na „lická práva“? Hlupačko?

§§§

Zlobbista Roman Janoušek, odsouzený za ublížení na zdraví, jehož se dopustil, když v ožralosti srazil ženu, do jejíhož auta předtím narazil, se domohl nového soudu. Podle Soudu ústavního se musí vzít v úvahu, že „jeho počínání v době nehody ovlivnil hematom v mozku a závislost na návykových látkách“.

No, hematom v roce 2012, který „mohl ovlivnit vnímání“, se asi bude těžko prokazovat. I to, jestli mohl Janoušek před svým autem ženu (která na něj řvala) vidět. (A co slyšet?) Avšak ožralost zlobbisty byla zadokumentována na místě.

„Možná jel i v drogách.“ (Agentura MnZ analyzuje nevyjádření Janouškova advokáta Trojana.)
„Drogy, to nevím. Ale chlastal. Asi jako třetina Čechů.“ (Přizvaný expert a dlouholetý Janouškův přítel drogový expert PhDr. Ivan Douda)
„Jenže ne každý opilec řídí pod vlivem, pane doktore!“ (Moby Dick)
„Když jsem byla kotě, tak alkohol za volantem byla přitěžující okolnost.“ (Mrtvá Kočka)
„Ale šak sem se s tou Vietnamkou vyrovnal, ne?“ (Roman Janoušek podle agentury MnZ)

Mínění Mobyho menažerie: To, že je někdo miliardář, neznamená, že by měl být nedotknutelný. Kmotr Janoušek by měl být souzen nikoli za ublížení na zdraví, avšak za všeobecné ohrožení.

„A svůj trest by si měl odsedět.“ (Žena Moby Dicka)
„Odležet.“ (Mrtvá Kočka)

§§§

Karabiniéři zadrželi na Sicílii 94 místních mafiánů. Dva mafiánské klany tam totiž podvodně získaly z fondů EU několik milionů € jakožto „zemedělské dotace“.
„Italové na to potřebují dvě mafie, v Česku si vystačíme s jedním premiérem!“ (Mrtvá Kočka)

§§§

Když si chcete platit externí poradce na design uniforem pro těhotné vojačky a utratit za to během pouhého půl roku čtyři miliardy korun, pak je vhodné nevést si k tomu písemnou dokumentaci. Vše se dá vyřídit esemeskou! Ale pak je nutné strčit včas mobil do drtičky, nebo si ho nechat odborně promazat. Jak se teď právě stalo už u druhého mobilu exministryně německé obrany paní Uršuly von der Leyen. Takže příslušná parlamentní komise Bundestagu bude mít na paní Fonder na nejbližším zasedání v půlce února velký kulový.

Pokud avšak rázná Uršula vůbec dorazí, když má tuhle imunitu. Jakožto předsedkyně Evropské komise...

„Imunitu máš jakožto europoslanec jen tehdy, pokud nejsi Katalánec.“ (Žena Moby Dicka)
„Ale šlo by se jí zbavit, kdyby do Berlína z Brusele letěla nějakým letadlem Bundeswehru.“ (Mrtvá Kočka)

§§§

Vydavatelství MAFRA se nemusí omlouvat Památníku Šoa, aniž by co platilo jakožto finanční zadostiučinění, za kritický článeček „Jak vydělávat na holokaustu“, který pro MfD ze dne 15. 10. 2015 vyrobil komentátor Vojtěch Varyš. (VV např. napsal: „Za zdánlivě ušlechtilou připomínkou historických vin se však skrývá řada problémů: od chaosu a šlendriánu po různé osobní motivace.“)

V úterý o tom s konečnou platností rozhodl pražský vrchní soud a změnil tak svůj původní verdikt. Podle Nejvyššího soudu se nemělo na text pohlížet jako na „nactiutrhačné výroky“, avšak jako na „právo na svobodu projevu“ vydavatelství. S ohledem na to, že se už 17. 10. 2015, tedy pouhé dva dny po zveřejnění původního článku, objevila na stránkách MfD odmítavá reakce šéfa Památníku Pavla Stingla, berme to jakožto novinářsky profesionální.

Kdyby se MfD nesoudila dál, čehož výsledkem byla omluva, která nakonec vyšla v MfD 14. 5. 2018. Jenže to nebyl konec, redakce se ještě obrátila na ten Nejvyšší soud, jenž věc vrátil nižší instanci, což sám samolibý šéfredaktor listu Jaroslav Plesl vítězně komentoval článkem „Jak vydělávat na holocaustu II“.

„Ono to těm volům v Mladé frontě nedošlo.“ (Názor Moby Dicka)
„No, on byl ten pan politický komentátor hlavně uměleckým kritikem...“ (Žena Moby Dicka)
„To mnohé vysvětluje.“ (Mrtvá Kočka)

Vysvětluje to třeba větu: „Účast dalších známých figur, proslulých hlavně čichem na dobrý kšeft, jako jsou herec Tomáš Töpfer...“. Ta by jinak musela být brána jako výraz ukrývaného - a závistivého - antisemitismu. TT se jakožto občan namíchl a podal svou individuální žalobu. Nu a tentýž Nejvyšší soud (ale asi jiný senát) odmítl takovou „svobodu slova“ chránit:

„Ani svoboda projevu na komentářových stránkách periodického tisku není bezbřehá... Nelze přitom přehlédnout, že jedna z největších tragédií v dějinách lidstva je i po několika desítkách let stále citlivou otázkou, zejména pro židovskou komunitu, vyvolává emoce a osud tisíců umučených nevinných lidí málokoho nechá lhostejným.“

MAFRA kauzu s Töpferem táhla až k Ústavnímu soudu.

„Že prej mají být v debatě chráněny i nepopulární názory.“ (Žena Moby Dicka)

Ale zde vydavatelství narazilo: Čerstvě ÚS schválil rozhodnutí předchozích soudů. S tím, že byly posouzeny „napadené výroky v kontextu obsahu projevu s ohledem na dopad do osobnostní sféry žalobce i s přihlédnutím k jeho rodinným kořenům a v návaznosti na to i k možnému zraňujícímu důsledku obvinění z ‚kšeftu‘ s holocaustem.“

A tak bude MAFRA platit 150 tisíc korun. Avšak omlouvat se nemusí!

Smutná poznámka na konec: Pan Vojtěch Vavryš zemřel už přede dvěma roky v pouhých dvaatřiceti letech...

§§§

Avšak na samotný konec něco přecejen veselého:

Minulý víkend probíhalo celostátní sčítání ptactva. A to i u řeky Berounky na okraji Plzně. „Ornitoložka Hanička“ (6 let, na fotce v Blesku vypadá jako ta holčička z vánoční reklamy na Fofolu) zde našla u ohlodaného stromu - zubní protézu.

„Je to jasný důkaz toho, že za okusy vzrostlých stromů nestojí bobr evropský, ale člověk. Tomu, komu protéza padne a bude schopen s ní překousat alespoň dřevěnou tužku, pak hrozí podle zákona o ochraně přírody a krajiny postih. A to za škodlivý zásah do přirozeného vývoje zvláště chráněného živočicha, v tomto případě bobra evropského.“ (Zvířecí záchranář Karel Makoň - v žertu)

„Seš si sichr istej, že jde o žert???“ (Mrtvá Kočka)

§§§

Jo a ještě: Menažerie Moby Dicka přeje panu státnímu prezidentovi Mlhoši Zemanovi zjevné uzdravení, které spočívá hlavně v návratu druhé brady, odvratu od československo-sovětského a česko-čínského bezpodmínečného přátelství (“poslušnosti,“ míní M. Kočka) a ukončení pravidelné mediální spolupráce s tím namyšleným Jaromírem Soukupem!

Psáno v Praze na Lužinách v pátek 17. ledna 2020

*******************************************************

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby Dick