11.7.2020 | Svátek má Olga


Zlatá Krnda

29.5.2020

Nehorázné výkony pražského primátora Hřiba a jeho party přesahují ta nejhorší očekávání. Podařilo se mu v rekordní době zbavit Adrianu Krnáčovou čestného titulu nejhoršího primátora v dějinách města. 

Po primátoru Bémovi, obdařeném nejhorší pověstí, zbyl tunel Blanka. Pro Hřibovi, až bude doufejme při příštích volbách  vyveden na ulici, zbudou cyklostezky namalované nesmytelnou barvou napříč přes dálnice. Nebudu tady ale obtěžovat ctěné čtenáře pražskými záležitostmi. Nicméně to, co se děje v Praze, ty nehorázné kousky momentálně zvolených divochů, to není jen nějaký úlet zpovykaných Pražáků. To je ukázka politického stylu Pirátů, druhé nejsilnější strany v zemi - vzhledem ke sterilitě ostatních opozičních stran je to strana se silným potenciálem poplést hlavy hlavně mladým voličům. Ti bydlí u rodičů, zaměstnávají se postováním na Instagramu a mohou tedy blokování posledních průjezdných ulic v hlavním městě pokládat za cosi důvtipného.

Proto je dobré bedlivě sledovat počínání Pirátů v hlavním městě, protože se z toho dá snadno odvodit, jak si budou počínat, až se jednou propracují ke skutečně významným pákám moci. Dnes si při pomyšlení na Hřiba říkají Pražané: Zlatá Krnda! Aby to nedopadlo tak, aby si občané Česka jednou neříkali: Zlatej Andrej! A to, že cyklostezky povedou přes dálnice, to je ještě to nejmenší, co se od téhle party dá čekat.

Fakta a fikce

Dostal jsem zajímavý mail, zde je:

Dnes ministr Havlíček zveřejnil seznam příjemců podpory z podpory COVID. Figuruje tam také moje jméno coby příjemce podpory v programu COVID II. Bohužel realita je jiná, obdržel jsem od Českomoravské záruční a rozvojové banky „Bankovní záruku“ pro mou banku, ale tato mi ze zcela formálních důvodů, tak jsem byl alespoň informován, odmítla zaručenou, bezúročnou půjčku poskytnout. Tedy seznam, který pan ministr zveřejnil, není seznamem příjemců podpory, jak hlásají zpravodajské servery, ale pouze seznamem kladně vyřízených žádostí o záruku, což nijak nikoho nezavazuje k skutečném poskytnutí proklamované podpory. Je to tedy jen ukázka, jak by to mohlo fungovat, kdyby to opravdu fungovalo.

Ďábel se vždycky skrývá v detailu. A to, jestli někdo dostane peníze nebo nedostane, je detail docela podstatný.

Aston Ondřej Neff


Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOGIE PLASTŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.