18.9.2020 | Svátek má Kryštof


Zase ty trendy

14.10.2019

Protože je na politické scéně nic moc nestalo vyjma trapnosti ministra Kremlíka, který předbíhal frontu truchlících u Gottovy rakve, a prokázal tak, že má slámu v botách a je trapný bafuňář, nezbývá než se zastavit u posledních výsledků volebních preferencí. Všechny agentury mají mírně rozdílné výsledky, nicméně trendy jsou zřetelné. 

Pokud se nestane něco nepředvídatelného a vše půjde dosavadní cestou, ANO vyhraje volby, nicméně nikoli tak, aby Babiš mohl vládnout bez koaličního partnera, ještě to tak. Mohl by sestavit menšinovou vládu a ad hoc sjednávat hlasovací spojenectví, případ od případu. I to je samozřejmě možné, ostatně variantu na tuto situaci máme dnes, kdy je v koalici se sociálními demokraty a přihrávají mu komunisté výměnou za drobné prebendy.

Pokud by toto nechtěl, pak by v úvahu přicházeli dva koaliční partneři, Piráti a ODS. S jedním i druhým partnerem by měl spolehlivou většinu v parlamentě. Pokud by jeden nebo druhý s ANO do koalice chtěl jít. Od profesora Fialy by to bylo směšné, jelikož jeho angažmá ve skandalizaci vítěze voleb byl příliš silné. Takže i nadále to vypadá na spolčení s Piráty. Ti ostatní se plazí blízko hranice pěti procent. Zajímavé je, že ji ani v tomto průzkumu nepřesáhla Trikolóra VKml. Ta měla od svého letního založení pěknou dynamiku, stáhla nějaký ten zlomek procenta národovcům SPD, ale zatím laťku nepřeskočila. Jistě je to dáno i tím, že přístup do velkých médií mají parlamentní strany a ty menší jaksi nemají nárok. Což je pro ně zásadně znevýhodňující, ale na druhou stranu, těžko si vymyslet klíč, který by to napravil.

Aston Ondřej Neff


POUZE 5 VÍTĚZŮ! Tropická soutěž s vůněmi Glade Exotic Tropical Blossoms
POUZE 5 VÍTĚZŮ! Tropická soutěž s vůněmi Glade Exotic Tropical Blossoms

Přeneste se do tropů s exotickou vůní květů Monoi, jasmínu a sladkého kokosu. Zapojte se do soutěže a možná právě vy vyhrajete balíček nové řady...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.