23.9.2021 | Svátek má Berta


Zametání pod koberec

5.8.2021

Když je něco tajné, tak je to tajné a nezasvěcená část veřejnosti se může jen dohadovat, co se tam pod tou dekou mele. Momentálně jde o jihočeského generála Michala Koudelku a jeho nástupce. Původně o tom měl jednat sněmovní bezpečnostní výbor a média jsou plná spekulací, jací poslanci jsou pro udržení Koudelky ve funkci a jací proti. 

V polovině srpna Koudelka končí po pětiletém mandátu, přes to nejede vlak. Jmenovat nástupce musí vláda. Co když to neudělá? Podnik povede stávající zástupce Jan Pavlíček, to je spekulace, která se objevila v tisku. Potíž je v tom, že bezpečnostní výbor se má ke svolání schůze, jak se říká, jako lačnej k s*aní. Svolat ho má především premiér, což tedy udělal, ale s procesní chybou, takže, jak tvrdí předseda výboru poslanec SPD Koten, výbor nemá zákonný důvod. Babiš se též vykrucuje tvrzením, že ani není jisté, že výbor zasedat chce. Ve hře je i analýza BIS vypracovaná pro Zemana odpadlíkem od BIS Jiřím Romem. Spis unikl do médií (hádejte, do jakého) a jedna z jeho hlavních tezí je, že Koudelka neplní povinnosti a hlavně neposkytuje informace zákonným adresátům. Další hádanka, kdopak je asi ten adresář, jemuž se Koudelkovi nechce předkládat citlivé informace například o činnosti ruské páté kolony u nás? No přece prezidentovi, jako ideové opoře ruské páté kolony u nás! Pak není divu, že Zeman nemůže Koudelku vystát.

Patová situace tedy zůstává, Babiš nechce otevřeně kapitulovat, ale zároveň se bojí ztratit Zemanovu oporu. Ve svém strachu o flek si ale neklade otázku: Kdyby si Zemana znepřátelil, koho by pak Zeman pověřil sestavením vlády? Bartoše? Pekarovou? Nebo nějakého nýmanda z třetí ligy? Tohle duo Babiš Zeman je tak trochu útěk ve společných okovech a Babiš by si mohl dovolit víc, než to vypadá.

Ale na to odvahu nemá. Takže se to pokusí nechat vyhnít a zamést pod koberec.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.