27.7.2021 | Svátek má Věroslav


Významné místo

4.4.2008

O naši národní svobodu se spoluzasloužili legionáři na třech frontách první světové války. Zatímco vláda o dvacet let později kapitulovala, jednotlivci vstoupili do armád východní i západní fronty. V osmašedesátém se tehdejší vládci neodvážili na obranu vlasti ani pomyslit, a významná část se na zradě aktivně podílela. Dohoda o výstavbě amerického radaru v Brdech, který se stane součástí kontinentální obrany v rámci NATO, je nastoupení správné cesty. Bylo by pro nás osudné, kdybychom podlehli ruskému tlaku, který jako už tradičně k nám přenášejí komunisté a jejich protektoři ze sociální demokracie. Kontinentální obrana by se budovala i bez nás a pravděpodobně i my bychom z ní profitovali. Ale byli bychom ti, kteří couvli.

Na summitu NATO v Bukurešti tedy Rusové utrpěli porážku. Byl to z jejich strany od počátku chybný tah. Příliš spolehli na vliv své agentury v Praze a mysleli, že se bude opakovat už tradiční situace, kdy agentura opřená o idealisty udělá svoji práci. Samozřejmě neházejí flintu do žita. Chybné rozhodnutí udělali tentokrát Američané, když uznali Kosovo a část Evropy v jejich sledu. Takže břicho Evropy mohou pižlat - jak se to stalo už mnohokrát - z balkánské strany.
Zaplaťbůh, že ne z té české.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.