5.4.2020 | Svátek má Miroslava


Vůně peněz

12.8.2019

Jenom abychom vytušili, o co jde, město Praha má příjmy 60 miliard korun a výdaje 78 miliard. Deficit je to, jak čteme na webu praha.eu, pouze zdánlivý. No comment. 

Na investice půjde 14 miliard. To vše jen jako pozadí toho, že koalice ve vedení hlavního města skřípe po roce fungování. Ve volbách vyhrála o jeden a půl fousu ODS, Piráti zůstali druzí. Připomenu, že ODS má nadále šílenou pověst, a zatímco na celostátní úrovni okázale odmítá koalovat s ANO, na pražské úrovní s ní nechce koalovat nikdo – ze vzpomínky na dobu, kdy se sice postavil tunel Blanka a vyrostla spousta obdivovaných staveb, ale holt, lítali tam všelijací kolibříci. Doba je dnes jiná, kolibříci nelítají, ale nic se nestaví a z Prahy se stalo mrtvé město oživené mátožnými postavami obřích medvědů panda, kolem nichž jezdí pivní bicyklové bary.

Tolik tedy pozadí k událostem, do kterých nevidíme – TOP 09 a Spojené síly pro Prahu vyhlašují vzpouru, zatímco na progresivní radnici vlaje gay prapor a primátor Hřib se chystá změřit síly s Čínou. Stav klimatické nouze ve Stromovce už máme, ještě by ho měl vyhlásit na Střeláku.

Kdo by si myslel, že v tom sporu jde o prachy, měl by jít do sebe, pokud možno zahalen do tibetské vlajky.

Kdo zabil Epsteina

Miliardář Epstein prožil značnou část života v radovánkách, ale doba se změnila, nastoupily poměry, proti nimž jsou poměry Anglie z dob královny Viktorie hotová bakchanálie. Mezi kamarády veselého Epsteina patřili exprezident Cinton a aktuální prezident Trump. No a kupodivu ve vězení zavřeného Epsteina našli mrtvého a zemřel kupodivu v době, kdy nefungoval dohled. Sluníčkáři vědí, že to udělal Trump, kdežto rasističtí homofobové ukazují na Clintona. My ale z bezpečného zdroje víme, jak to bylo. Jeden držel, druhej mordoval. Enem nevíme, kerej byl kerej.

Fake news

Když mi přišlo mailem, že ministr zahraničí Petříček nakupuje do zahrady Černínského paláce čmelíny, tudíž se stane čmelařem, a chystá na září klimatickou stávku ministerstva zahraničí, řekl jsem si: ejhle, jasná fake news, někdo dělá z ministra Petříčka idiota!

Ale není tomu tak. Zpráva je pravá, nikoli falešná, vymyšlená trollem. Ministr Petříček nepotřebuje žádného trolla. Dělá ze sebe idiota sám.

Aston Ondřej Neff


Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.