19.2.2020 | Svátek má Patrik


Všechny je vyhoďte!

10.2.2017

Česká televize se pokusila zajímat o to, jak získal Andrej Babiš peníze na nákup dluhopisů své vlastní firmy, jež mu zajišťují 90 mega nezdaněného příjmu ročně. Jelikož se učí řídit stát jako firmu, neměl pro řešení daleko: zaúkoloval Radu České televize, aby nechala zvědavé redaktory vyhodit.

A zase, náš vtipný premiérministr poznamenal na Twitteru: „Miliardář Andrej Babiš žádá pracovněprávní postih novinářů, co si dovolili dávat nepříjemné otázky. Ještě, že ČT nepatří do Agrofertu, už by letěli.“ Tak vtipkuje ministerský předseda, který má v pravomoci udělat nápravu. Nemá pistoli u hlavy, nikdo ho nenutí s Babišem sedět v koalici a v jedné vládě. Nečasova vláda padla kvůli nezdaněným kabelkám po zásahu přepadové jednotky URNA. Proč by neměla padnout vláda kvůli tomu, že se na vicepremiéra provalily nestoudnosti kalibru, vůči nimž bledne vzpomínka na chudáka nebožtíka Grosse?

Odpověď je jednoduchá: hlavní politická vize Bohuslava Sobotky zní – přežít do voleb a pak se uvidí.

Je to věru truchlivý závěr funkčního období vlády, která – objektivně vzato – má za sebou mimořádně dobré výsledky, ať už vlastním přičiněním nebo příznivými okolnostmi. A co je nejtruchlivější – na volební výsledky nejspíš nebude mít tento skandál vliv. Ledaže po volbách, jež Babiš vyhraje, zůstane ANO bez slušného partnera a Babiš se Zemanem osamí jako dva kůly v plotě.

I to je možná vize pro rok 2018.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.