26.10.2020 | Svátek má Erik


Venezuela v nesnázích

25.2.2020

Policejní komando vpadlo do úřadoven ministerstva práce, sebralo náměstka ministryně Baláče a jednoho dalšího muže a udělalo šťáru ve společnosti OKSystem. To není zpráva, která by zkušeného abonenta zpravodajství přiměla, aby přestal rozvážně žvýkat loupák máčený v kakau. 

Byly jinší razie a vyklubala se z toho nezdaněná kabelka. Tentokrát ale se ozval premiér Babiš a obul se do Venezuely Maláčové za to, že situaci nezvládla. V podtextu čteme, že byla varována, věděla, že je cosi shnilého ve státě dánském, a nekonala, ačkoli jí Babiš poslal dle svých slov deset dopisů.

Babiš má obdivuhodnou vlastnost, společnou s vajglem v záchodové míse. Každé spláchnutí přežje a dokonce ho poposune výše. Začalo to vyhazovem z postu ministra financí a vzápětí vyhrál volby. Nedávný skandál kolem dálničních známek, předražená IT zakázka se zakamuflovaným fízlováním občanů - Babiš se objevil na protestním trucpodniku a bodoval. Teď zase zaboduje tím, že se na ministerstvu jeho vlády promenují policajti.

Žerty stranou. Je opravdu brzy něco hodnotit, jelikož o věci víme fakta tak kusá, že to ani nejsou fakta. Jen bylo divné, jak velkoryse Maláčová žonglovala se stamilióny právě v době, kdy skandál kolem elektronických dálničních známek vrcholil. První, co mě napadlo, bylo, že ta ženská nemá kus smyslu pro sebezáchovu.

A nemá. Teď prohlašuje, že s policií spolupracuje.

Aby ne.

Věštba: sociální demokracii skandál ublíží, Babišovi prospěje.

Na okraji skandálu se prokmitla zpráva, že Jaroslav Foldyna končí v ČSSD. Jako důvod uvedl, že se strana spojila se skupinou lidí, jež chce nahradit demokracii vládou nikým nevolených samozvaných elit. Což má pravdu, otázka ale zní, co dál. Totéž se dá říct o TOP 09 – a je komické, že tato strana ještě nedávno soupeřila s ODS o hegemonii na pravici. Foldyna neřekl, kam se teď vydá. Má blízko k Trikolóře Klause ml. Zatím se ale nezdá, že by spolu s ní udělal nějaké terno. Dostávalo se mu prostoru a tím i posluchačů, dokud zlobil v kdysi významné politické straně. Hrozí mu, že se ocitne mimo, v prostoru, kde je přezlobeno.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.