21.10.2021 | Svátek má Brigita


Tak zase Česko-Slovensko

4.6.2020

Bylo by to laciné, kdybych ironizoval bombastičnost aktu obnovení volného styku mezi dvěma státy, které pocitově pořád spolu sounáleží a k sobě patří. Jen to si neodpustím, že bylo docela legrační to doposud stávající, že můžeme, ale jenom na 48 hodin. U vousu prorokova, proč na 48 hodin? 

To jako po 48 hodinách v Bublavě nad Bebravou se ve mně narodí koronáč a vyvolám na Slovači pandemii? Tohle jsem nějak nepochopil, ale smířil jsem se s tím, že ne všechno je v perimetru mého chápání.

Opatření končí a paní disidentní epidemiologová Peková (to je ta, co jí zakázali testovat) tvrdí, že virus u nás v podstatě vychcípal, že na Ostravsku je dovezený z Polska a že se druhá vlna nebude konat. Aniž to výslovně řekla, je to v souladu s jejím podezřením, že šlo o uměle vytvořený virus a ten že nemá tu odolnost jako přírodní produkt.

To všechno je jistě pozitivní, to neblahé nás čeká. Pod záminkou koronaviru se aktuálním kormidelníkům Evropské unie podařilo vytvořit koncept financování obludného projektu zelené Evropy. Následky téhle pohromy budeme řešit déle a odstraňovat je budeme nesnadněji, než veselým pózováním na nějaké hranici.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.