Neviditelný pes

Tak zase Česko-Slovensko

4.6.2020

Bylo by to laciné, kdybych ironizoval bombastičnost aktu obnovení volného styku mezi dvěma státy, které pocitově pořád spolu sounáleží a k sobě patří. Jen to si neodpustím, že bylo docela legrační to doposud stávající, že můžeme, ale jenom na 48 hodin. U vousu prorokova, proč na 48 hodin? 

To jako po 48 hodinách v Bublavě nad Bebravou se ve mně narodí koronáč a vyvolám na Slovači pandemii? Tohle jsem nějak nepochopil, ale smířil jsem se s tím, že ne všechno je v perimetru mého chápání.

Opatření končí a paní disidentní epidemiologová Peková (to je ta, co jí zakázali testovat) tvrdí, že virus u nás v podstatě vychcípal, že na Ostravsku je dovezený z Polska a že se druhá vlna nebude konat. Aniž to výslovně řekla, je to v souladu s jejím podezřením, že šlo o uměle vytvořený virus a ten že nemá tu odolnost jako přírodní produkt.

To všechno je jistě pozitivní, to neblahé nás čeká. Pod záminkou koronaviru se aktuálním kormidelníkům Evropské unie podařilo vytvořit koncept financování obludného projektu zelené Evropy. Následky téhle pohromy budeme řešit déle a odstraňovat je budeme nesnadněji, než veselým pózováním na nějaké hranici.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek