21.5.2022 | Svátek má Monika


Stehlíková versus Hrad

24.1.2022

Jak naložit s trapností? Nejlépe je vzdálit se od ní ppo špičkách a zapomenout. Dnes máme jiné starosti, ministr zdravotnictví předvídá na nastávající týden laťku 80 tisíc pozitivních případů za den, jsou i jiné tragédie, Jan Farský má problém s právní procedurou v souvislosti se vzdáním se poslaneckého mandátu, co horšího se může stát?

Do toho přichází Hrad a žádá po Džamile Stehlíkové milion a omluvu za to, že v době informační temnoty odhadovala zdravotní stav prezidenta republiky na cirhózu jater zaviněnou jeho otevřeně proklamovaným alkoholismem. Nezdá se, že by se Džamila Stehlíková chtěla omlouvat, natož aby platila milion korun (komu? Hradu? Zemanovi?). Dá se čekat, že žaloba bude následovat.

Když žaloba, tak soud. Pak ovšem bychom se měli dozvědět, jak to všechno bylo. Džamila Stehlíková jako lékařka odhadla v době skandálního mlžení státních zaměstnanců přidělených prezidentské kanceláře, že nejspíš jde o následek cirhózy jater. Aktuálně platná varianta: Prezident Miloš Zeman strávil celé týdny na JIP kvůli nechutenství a z téhož důvodu přijímá potravu jen trubičkou do zažívacího traktu. Aby soud mohl rozhodnout a uvalit na Stehlíkovou povinnost zaplatit milion korun (opakuji: komu?), bude nejspíš muset vycházet z kompletní zdravotní dokumentace. Mohli bychom tedy toto hrozící soudní řízení vítat, protože by se ukázalo, kde je pravda a kdo v celé věci lhal.

Jedno je ale divné.

Hrad vyhrožuje žalobou Džamile Stehlíkové za její odhad, že šlo o cirhózu jater.

Zdali bude žalovat i profesora Pafka, člena odborného konsilia, kvalifikovaně zasvěceného do zdravotního stavu prezidenta, který též informoval veřejnost, že šlo o cirhózu jater? Mohl by v tom ostatně lítat i exprezident Václav Klaus, který totéž sice nevyjádřil expresivně, ale náznakem ano.

Aston Ondřej Neff


Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou
Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou

Trápí vaše miminko opruzeniny, odřeniny od plenek, zarudlá místa, ekzémy a suchá pokožka po koupeli? Otestujte s námi zdarma léčivou mast od...