6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Sobotka kontra Zeman

26.8.2017

Je to prvek, se kterým nepočítal populismem oslepený parlament, když odhlasoval nesmysl jménem přímá volba prezidenta bez doladění ústavy. Prezident nemá žádné zvláštní pravomoci, avšak z titulu imperiální funkce se těší autoritě – plynoucí z úřadu, nikoli z osobnosti a schopností.

Zeman je první produkt tohoto nesmyslu, lidově pozitivně vnímaný tlučhuba nadaný bizarní politickou koncepcí. Jemu se zřejmě zalíbil další politický eklektik, totiž Andrej Babiš, a tlačí ho do funkce premiéra a dotlačí ho tam, jak si věří, i přes vyšetřovací celu.

Tím pochopitelně ovlivňuje volby. Obhajuje Babiše očividně nachytaného na švestkách. Podfuk s dotacemi je očividný, jen je nejisté, zdali se na případ dají napasovat paragrafy – pochyby v tomto směru jsou velmi opodstatněné. Pak tedy na otázku, zda šlo o podfuk a svinstvo, odpověď zní ano. Odpověď na otázku, zda se to dá právně pojmout a zjednat trestní odpovědnost, s ohledem na dosavadní zkušenost je pravděpodobnější odpověď NE.

Proti Zemanovi se v pátek vymezil v rakouském deníku Die Presse Bohuslav Sobotka. Ujistil Rakušany, že Zeman volby nevyhraje. Je to další krok v dlouhé partii. Sobotka se už jednou přičinil o to, aby se Zeman prezidentem nestal, když ještě prezidenta volil parlament. Teď se o to snaží znovu, všelijak, naposledy mediálně, rakousky. Výsledek těžko odhadnout, pochybnosti jsou velké. Asi by bylo lepší, kdyby proti Zemanovi bojoval na české a ne na rakouské půdě. Tam toho moc nezmůže.

Na české půdě taky ne, ale bylo by to slušnější.

Aston Ondřej Neff


Norské Rybičky pro chytré hlavičky: Zapojte se do 2měsíčního testu doplňku stravy pro děti
Norské Rybičky pro chytré hlavičky: Zapojte se do 2měsíčního testu doplňku stravy pro děti

Zdravé tuky nebo-li Omega-3 jsou klíčové pro správný vývoj a funkci nervové soustavy. Většina lidí jich ale ve svém jídelníčku nepřijímá dostatek....


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.