4.12.2020 | Svátek má Barbora


Snůška naivity a zaslepenosti

13.7.2007

No, a jelikož je známo, že většina občanů si naši účast na společné obraně kontinentu nepřeje a doufá, že obranu zase někdo udělá za nás, takové referendum je dopředu jasné. Pokud by bylo vypsáno, bylo by zajímavé sledovat, jaká bude otázka - jelikož při referendu se zásadně odpovídá ano nebo ne. Bude to referendum s otázkou - přejete si přispět k obraně západu proti raketové agresi? Takového referenda bych se s chutí účastnil a lístek s nápisem ano bych do urny hodil veřejně.

Doprovodné texty jsou snůška naivity a zaslepenosti. "Myslím si, že je teď čas se zaměřit na obnovitelné zdroje a ne na nové kolo zbrojení," říká například herečka a bývalá poslankyně za US-DEU Táňa Fischerová. Obnovitelný zdroj (pokud tím nemyslí palivové dřevo) nikdo neviděl, zato můžeme dnes a denně vidět hromady mrtvol, výsledek fanatického běsnění sil, které pilně pracují na výrobě raketových nosičů a nukleárních pum. "Aniž proti paní Parkanové něco mám, tak se mně to (informování o radaru) prostě vzpírá," říká osobnost Kačer. A chce kvůli tomu referendum o radaru.

Souhlasili by osobnost Fišerová a osobnost Kačer a další petenti s referendem o trestu smrti? O zavedení režimu tvrdé ruky (podporuje 61 procento občanů dle výzkumu veřejného mínění)? A co se zvláštním režimem pro Cikány? Napíší také Klausovi, že si přejí referendum o těchto věcech?
Nenapíší, protože to není politicky korektní. Kdežto pacifismus je politicky korektní už hezky dlouho a přežil nepřeberné množství krvavých řeží rozpoutaných politickými padouchy. A po řeži se vždycky našli rozumprdi z řad "osobností", kteří povykovali: proč padouch nebyl včas zastaven!
Padouši v Kremlu byli zastaveni Ronaldem Reaganem - a mimo jiné, tehdy, Strategickou obrannou iniciativou. Tedy komplexem obranných technických opatření, mezi něž patřily i radary zřízené na území mnoha států daleko od hranic USA. Nyní jde o totéž v modrém, pardon, zeleném (barva islámu, bohužel i toho militantního a o ten tu jde).

Doufám, že se najdou osobnosti, které pošlou Klausovi dopis s opačným znaménkem. Tedy dopis s názorem, že o obranných otázkách se nesmí populisticky žonglovat.

Dodatek: bohužel, na vlnu pacifistického populismu pomrkává i Klaus lačný po prezidentském repete a myšlenku referenda o bezpečnostních otázkách podporuje. Smutný to pohled na muže, který se zpronevěřuje svému úřadu.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.