28.9.2023 | Den české státnosti


Šlo to rychle

5.11.2022

V pátek vláda prosadila daň z mimořádných zisků a už týž den se Energetický a průmyslový holding Daniela Křetínského stěhuje z Česka do zahraničí. Zdanění pokládá prostřednictvím mluvčího za nesmyslné. Za rok 22 byla připravena zaplatit na daních miliardu, vládu o všem včas informovala.

Slyšel jsem, podle Hurvínkova názoru už nikdo jiný neudělá to co udělal Křetínský, takže rozpočet přijde jen o miliardy od EPH a od nikoho jiného. On je takový prostoduchý, Hurvínek, těžko mu to zazlívat. Petr Fiala projevil ekonomickou prostoduchost už tehdy, kdy společně s Babišem zrušili superhrubou mrzdu , prý na dva roky, ale vymklo se to z rukou a stát trvale přišel o příjem jedné stovky miliard rok co rok. Navrhovaná nová daň, které se EPH vyhne, má vynést 85 miliard, tedy o 15 méně, než Fiala s Babišem prošustrovali. To, že přijetí mimořádné dočasné (viděli jste někdy dočasnou daň?) předcházely komické momenty, jako pirátský nápad ji uvalit zpětně, je už jenom třešnička na dortu.

Co se stane, když Křetínského budou následovat i jiní? Nejsa Hurvínek, myslím si, že to udělají.

Závěrem odbočím, vzpomenete na Věslava Michalika, jak ho naháněli a nakonec uštvali k smrti za to, že měl svoji firmu psanou na Kypru? A to měl být ministrem průmyslu a obchodu v zemi jménem Česká republika.

Aston Ondřej Neff