19.2.2020 | Svátek má Patrik


Sci-fi a realita

14.11.2016

No a je to tady, v sobotu jsem zde psal, jak zásadní je postoj Miloše Zemana k eventuálnímu obrannému radaru NATO na našem území, a tím jsem odhadl směr politické debaty: Bohuslav Sobotka označil projekt naznačený newyorským ex-starostou Giulianim za sci-fi, kdežto Miroslava Němcová vyjádřila veřejně naději, že by Zeman dohodu o radaru podepsal.

To pak by byl skutečný čin, nikoli jen silácké řeči. Ta logika je neúprosná. Amerika doposud neuplatňovala žádnou sílu, Rusku jen trapně okopávala kotníky jakýmisi chabými sankcemi. Pokud Donald Tramp neuhne z linie naznačované před volbami, hodí tuhle politiku do koše. Pak všem bude před ním v podstatě rozcestí – buď podvolení Rusku, anebo jasný sebevědomý postoj světové mocnosti definující prostor svých zájmů. Politicky i vojensky a s tím souvisí i protiraketová obrana.

Ovčáček králem

Když se mohl hloupý Honza stát králem, proč by po koruně nemohl sáhnout ex-redaktor komunistického deníku? Bez povšimnutí zůstala jeho drzost, které se dopustil prohlášením, že odchod velvyslance Shapira bude jeho dárek k narozeninám. Tiskový mluvčí má jasně a srozumitelně tlumočit stanoviska úředníka, jemuž je podřízen, tečka. Subalterní úředník, jímž je, nemá ani špetku práva urážet velvyslance cizí mocnosti, ale ani nikoho, ať velvyslance nebo nevelvyslance. Na hradě, kde Ovčáček panuje, zjevně vládne hlavně bordel: jestliže Ovčáček nelhal a protokol nedal prezidentovi seznam hostů na slavnosti 28. října a vznikla z toho diplomatická nepříjemnost, je to na vyhazov odpovědných pracovníků protokolu. Tedy toho úřadu, který zavinil, že Zeman udělal naší zemi ostudu na pohřbu slovenského exprezidenta Kováče.

Zeman by měl vyrazit Ovčáčka, rozpustit protokol, propustit kancléře kvůli bezpečnostní prověrce. Zahraničního rádce propouštět nemusí, Kmoníčka už posílá do Ameriky, aby se zbavil jediného inteligentního člověka ve svém okolí.

Ale to se nestane. Zeman se o takové maličkosti, jako je chod úřadu, nestará. Zajímá ho jen, komu se pomstít a koho urazit.

Takže není divu, že vladaří jakýsi Ovčáček.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.