24.9.2023 | Svátek má Jaromír


Přešlapy, kam pohlédneš

15.8.2022

Ke zklidnění hormonu vybízela minulý týden v našem serveru Kateřina Lhotská (zde). Neobracela se přitom k hordě rozdivočelých puberťáků, ale k politické elitě.

K nejvíce propíraným aférám patří Babišovo „fašisti a nacisti“. Už z toho je báchorka o tom, že Babiš pokládá dva miliony voličů pětikolky za nacisty a fašisty. Při troše soudnosti musí být střízlivě uvažujícímu člověku zřejmé, co asi zapříčinilo, že mu to vyletělo z úst. Ono totiž systematické výtržnosti na politických mítincích skutečně patřilo ve dvacátých létech ke koloritu výmarské republiky. Ono bylo jedno, jestli komunisti hulákali na mítincích nacistů anebo naopak. Srovnání je nabíledni, takkže ufňukanému Babišovi to mohlo připadat, jako že on je ten demokrat (=komunista?), ohrožený výtržníky (=nacisty). Bylo to nevkusné, lidsky pochopitelné a dělat z toho urážku dvou milionů voličů 2+3 je nesmysl.

Zrovna takový nesmysl je dělat z Babiše spojence Putina a malovat ho s tímto Hitlerem II. na plakáty. Závislost na Rusku přece budovalo systematicky Německo, zaplatilo výstavbu NordStream 2. přes četná varování z mnoha stran, jeden bývalý kancléř se otevřeně stal Putinovým mopsem, o čem se tady bavíme? Že Babiš neměl odvahu se proti tomu postavit, neodvážil se sabotovat páteř Green Dealu (GD: budeme si hrát na větrníky a soláry a všechno budeme poháněn Putinovým laciným plynem)? Politická odvaha nepatří k jeho silným stránkám. Takže znovu, ta kampaň je nechutná a hloupá a odborníci už brzy vyhodnotí, do jaké míry bude produktivní (což ve volbách je to podstatné).

Grandiózní a hloupý je Babišův přešlap s vyvoláváním nedůvěry vládě. Je to opravdu tak, že Zápotocký řekl „měna je pevná“ a druhý den vyhlásil bankrot a Putin řekl „vojska se stahují ze cvičení“ a druhý den otevřel po 77 letech válku v Evropě a Babiš řekl „po dobu předsednictví v EU nebudeme vyvolávat nedůvěru vládě“. Navíc je to opravdu zásadně nevkusné v době, kdy ho Francouzi začali grilovat kvůli jeho trapnému podfuku s nemovitostmi. Je to zase celý Babiš. Ono to asi dopadne tak, že před soudem obstojí (jako předpokládám, že to dopadne s Čapím hnízdem), ale ta jeho vychcanost z toho čouhá jako šídlo z pytle. Všimli jste si, že v průběhu francouzské transakce zase půjčoval peníze sám sobě a na 24 hodin měl nemovitosti napsané na manželku?

Trvale účinná kampaň proti tomuto člověku by měla tedy být postavena na následující ideji:

BABIŠ OČURÁVÁ STÁT PŘI SVÉM PODNIKÁNÍ. OPRAVDU VĚŘÍTE, ŽE NEOČURÁ VÁS, KDYŽ MU DÁTE STÁT DO RUKOU?

Aston Ondřej Neff