8.12.2019 | Svátek má Květoslava


Potěšující výzkum

23.11.2019

Vítány jsou výzkumy veřejného mínění, ze kterých vychází něco jiného než nějaké deprimující zjištění. Takový výzkum zveřejnil STEM/MARK. Výzkumníci se ptali lidí na kvalitu prezidentů. Měli jsme tři, Václava Havla, Václava Klause a teď máme Miloše Zemana. 

Zvítězil Václav Havel, druhý po něm Miloš Zeman a třetí Václav Klaus – opakuji, v pořadí nejlepší. Jako druhý nejlepší je Václav Klaus, po něm Havel a poslední Zeman. Ten zvítězil jen v anketě o nejhoršího prezidenta, kterého jsme za posledních třicet let měli.

Zvláštní je, že podle podrobnějších výsledků Havel obstál i u voličů Miloše Zemana. Nabíledni je otázka, proč tedy, u všech rohatých, jste Zemana volili? Protože proti němu nestál žádný Václav Havel.

Kdybych se měl k věci vyjádřit, pak si opravdu myslím, že Havlova zásadní zásluha byla v tom, že přispěl k zakotvení v západních strukturách. Můžeme mít tisíc a jednu výhradu. Můžeme nadávat na bruselské idioty pendlující mezi Bruselem a Štrasburkem. Můžeme brblat i kvalifikovaně kritizovat, opravdu je co. Nicméně je to zásadní a nepřekročitelný rozdíl, když brbláte a kritizujete a jste uvnitř. Něco jiného by bylo brblat a kritizovat a být venku.

To si přeje podle jiných výzkumů jen deset procent občanů. Další potěšitelný výzkum.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.