26.1.2021 | Svátek má Zora


Mloci ve Chvaleticích

6.7.2019

Pamatujete na Čapkovu Válku s mloky, jak úplně na konci mlok vystrčí na pana Povondru hlavu z vody? Už je to tady. Proticivilizační zběsilost zaplavuje západní Evropu a nedělejme si iluzi, že zůstaneme stranou. 

Invaze fanatiků proti elektrárně ve Chvaleticích není vyvrcholení něčeho, je to náznak toho, čeho budeme svědky stále častěji. S výsledkem?

Chvaletická elektrárna dodává elektřinu, teplo a vedlejší produkty. Představme si, že se naplní touha těch nádherných bojovníků, rozvěšených po železných konstrukcích, a elektrárna bude zastavena. Tak, jak Angela Merkelová rozhodla zastavit německé atomové elektrárny poté, co vlna tsunami zaplavila elektrárnu v Japonsku. Co nastane potom?

No bez elektriky je tma a bez tepla je zima, tak je to prosté. Příznačné je, že chvaletická elektrárna je ceněna jako vysoce šetrná vůči životnímu prostředí a momentálně investuje tři miliardy korun z vlastních zdrojů bez dotací, aby emise ještě snížila.

Bude hůř. V evropských volbách posílil levicový a zelený proud. Podporují ho lidé, kteří vyrostli v blahobytu a pokládají ho za cosi naprosto přirozeného, co bylo vždycky a vždycky bude, ať se stane, co se stane.

Zničit to půjde snadno. Obnovit, to bude horší.

Naše země se z jednoho takového experimentu, původně též podporovaného nádherně nadšenými mladými lidmi, vzpamatovává třicet let a konce nevidět.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.