29.10.2020 | Svátek má Silvie


Diskuse k článku

Mloci ve Chvaleticích

Pamatujete na Čapkovu Válku s mloky, jak úplně na konci mlok vystrčí na pana Povondru hlavu z vody? Už je to tady. Proticivilizační zběsilost zaplavuje západní Evropu a nedělejme si iluzi, že zůstaneme stranou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Neveselý 7.7.2019 22:24

Už chrní...

.

V. Fenzel 7.7.2019 22:33

Re: Už chrní...

Chvála Hospodinu!

V. Čermák 7.7.2019 22:17

Stanjura dostal úpal,

nebo spíš úkol od Fialy napsat něco z programu ODS. Prý byl Sobotka silnější premiér než Babiš. Hm, asi proto, že v roli loutky neohroženě Bojoval nejen proti Babišovi, ale i proti Zemanovi. No on ten silák i krátce Vítězil, ale pak ten propad ze 30-ti na 7%. No, už vidím, jak ho na radu Stanjury hned bude Babiš napodobovat...

https://www.novinky.cz/domaci/509760-sobotka-byl-silnejsi-premier-nez-babis-prohlasil-stanjura.html

J. Havelka 7.7.2019 22:58

Re: Stanjura dostal úpal,

Čermák ne, ten blbne i v zimě.

R. John 7.7.2019 22:01

Nazdar nedouci...

...Kajan to nějak fláká, to vaše vzdělávání...asi ho požádám, ať trošku přidá ve výuce...pořádnou halucinogení pastovačku a ́t rozjede, jak svazarmovskej vozík...tady to bude svištět pade na pade.....čas má... nikam nechodí, ani na záchod, co má ty nové pleny, tak se holt bude muset obětovat své vědě... pro vás to dělá miliardi..snad to s ním doma ještě vydrží a nevodvezou ho do šaškesu, to by byla rána vědě a velká škoda pro lidstvo...

K. Janyška 7.7.2019 21:26

Lenka Zlámalová:

https://echo24.cz/a/SYCV7/jak-zachranit-seniory-pred-babisem

V. Čermák 7.7.2019 22:03

Re: Lenka Zlámalová:

A na vodítku má Kapitalistu, jinak Čistého příjemce Babišových Koblich a Sociallistických výdobytků....

K. Janyška 7.7.2019 20:50

Proč jsou všude tak hloupí lidé, jako vy tady ?

Protože neznají kompozitivní teorii, tedy vždy nejvýše možné vědění lidstva a to jen a jen na vědecké bázi. Okultní a náboženské ohledy v ní nejsou povoleny... Dzp.

P. Vandas 7.7.2019 20:52

Re: Proč jsou všude tak hloupí lidé, jako vy tady ?

Po tom nepátrej! Neživíš, tak nepřepínej! :-):-):-)

K. Janyška 7.7.2019 21:10

Re: Proč jsou všude tak hloupí lidé, jako vy tady ?

Živím, tak musím i učit. Je to moje poslání. Je možné v poměru 50 na 50 však, že to tak s námi koulí Bůh nebo co, či kdo. V tom případě to však je jeho nástroj... Dzp.

R. Neveselý 7.7.2019 21:24

Re: Proč jsou všude tak hloupí lidé, jako vy tady ?

Příživníku, kolik má ostropestřec nedomykavý zubů?

K. Janyška 7.7.2019 21:27

Re: Proč jsou všude tak hloupí lidé, jako vy tady ?

Rudočerný úchyle, kolik se vejde do kostela kostelních myší do jedné brázdy ? Dzp.

V. M. 7.7.2019 21:24

Kompozitivní ezoterická gnostická pavěda.

dzn.

K. Janyška 7.7.2019 21:29

Re: Kompozitivní ezoterická gnostická pavěda.

Ano ? Tož to jsou ale blbci ti udělovači ekonomických nobelovek, že ji dali největšímu mysliteli lidské historie F.A.Hayekovi... Dzp.

J. Franke 7.7.2019 21:53

Re: Kompozitivní ezoterická gnostická pavěda.

Jsou! Stejně tak jako ti, co Einsteinovi udělili Nobelovku za fotoelektrický jev, protože nepobrali teorii relativity, která fotoefekt řádově překonává...

Ten Váš Hayek ovšem obdržel jen cenu Švédské národní banky, která se s Nobelovkou nedá srovnávat.

J. Havelka 7.7.2019 23:03

Re: Kompozitivní ezoterická gnostická pavěda.

Ještě k tomu za ekonomii, ne za chiméry...

J. Vobr 7.7.2019 20:41

REVEREND JANYŠKA SI PŘIPRAVIL VEČERNÍ KÁZÁNÍ

:-)))

P. Vandas 7.7.2019 20:38

Karle. Tys to dlouho držel, co? :-):-):-)

Už je ti líp? :-):-):-)

J. Venc 7.7.2019 20:40

Re: Karle. Tys to dlouho držel, co? :-):-):-)

A skoro celá stránka. A to jsem akorát nakoukl a už zase raději jdu.

:-)

P. Vandas 7.7.2019 20:44

Re: Karle. Tys to dlouho držel, co? :-):-):-)

Ještě jednou si prdne do trenek a bude mít dost. :-):-):-)

K. Janyška 7.7.2019 21:19

Re: Karle. Tys to dlouho držel, co? :-):-):-)

Myslíte podle vašeho vzoru a zkušeností ? Dzp.

K. Janyška 7.7.2019 20:36

K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

TEDY KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Vědecká kompozitivní teorie, tedy suma informací získaná vědeckou kompozitivní, tedy skladnou, metodou společenských věd, navzájem provázaných a neodporujících si, viz slavná Kontrarevoluce vědy od nositele Nobelovy ceny A.F.Hayeka, je vždy nejvyšším, stále vědou aktualizovaným, věděním lidstva a přináší právě taková vysvětlení. Vždyť zkoumá a předkládá informace o samotné podstatě lidského světa a jediné možnosti lidstva existovat a jde do takové hloubky, že vysvětluje až samotnou lidskou mysl. Je to tedy vysvětlení lidské mysli jejím prostřednictvím.

Samozřejmě, výhradně bez pověr a mýtů a žádné náboženské nebo okultní předsudky nejsou povoleny. Jinak by přístup k tomuto zkoumání nebyl čistě vědecký a nebyl by prost jakýchkoliv zavádějících pseudovědeckých praktik, tedy by nebyl seriózní.

Co tedy relevatní společenští vědci zkoumají, když mají tak vysokou ambici lidstvu předložit hluboké a důkazy podložené vědecké informace, které, jak se ukázalo, zcela mění dosavadní představy lidí o svém původu a principech, které nám, lidstvu, umožňují být. Samozřejmě, imkdyž to nebylo původním záměrem, bylo to vědeckým postupem odhaleno a prokázáno. Okřídlené rčení, lidé si myslí o světě něco jiného, než by si měli myslet, tady dostává skutečně reálný a realistický průkaz.

K. Janyška 7.7.2019 20:37

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

V první řadě berou vědci do úvahy, samozřejmě za využití všech poznatků věd přírodních to, odkud se člověk biologicky vzal a jaké jsou jeho první jakési předlidské, pololidské a časem už lidské kroky na Zemi a jeho chování, které si už dovedeme představit a které umíme uchopit inteligenčním instrumentáriem našich myslí. Lidé svoji pouť vesmírem a po zemském povrchu začali ve smečkách a kmenech o velikosti zhruba 50 jedinců a žili v kmenové společnosti se vším všudy, drženi pohromadě altruismem a pudem sebezáchovy, tedy neosobními, genetickými a doslova přírodními principy, shodnými s ostatními druhy.

Kompozitivní teorie se však nezabývá genetickými a biologickými základy lidstva, ty si kdykoliv vypůjčí od věd přírodních, lépe řečeno, zahrne je v případě potřeby a jejich trvalé platnosti do výkladu, nýbrž kulturní evolucí a spontánnímí, tedy neosobními silami, které ji vyprovokovaly a vyprodukovaly. Zabývá se vznikem inteligence, rozumu, mentální výbavou člověka a zejména mezemi a mantinely, které nám souběžná souhra spontánních sil, které nás stvořily a dále nekonečně dotvářejí stran obsahu a výbavy našich myslí, doslova diktuje a klade.

Zabývá se tedy zejména objevem obchodu, coby základním hybatelem kulturního vývoje, neboť to on a důsledky z něho přinesl civilizaci, tedy přeměnu divocha v civilizovaného člověka a tento proces vyšší a vyšší subjektivizace a individializace jednotlivců probíhá stálem a je nekonečný.

K. Janyška 7.7.2019 20:37

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

Zejména se však zabývá řídící strukturou, a jiná není možná a nikdy nebyla, spontánním řádem civilizovaných a celého lidského světa. To je podstata a jediná možnost přežití lidstva a nelze ji zorganizovat. Je také jedinou možností, jak mohou jednotlivci a jejich organizace, sledovat nekonečný počet cílů a účelů svých jednání tak, aby nenaráželi do ostatních. Souběžně tato struktura vyvinula skrze interakci jednotlivců pravidla chování, která se stala obsahem souběžně se vyvíjející lidské mysli. Tedy spontánní řád lidského světa, tedy lidský svět, řídí nás, ne my jeho. Kdykoliv se pokusíme to zvrátit, a nepůjde to nikdy, přivoláme si na sebe katastrofu.

Tedy důvod existence kompozitivní teorie je, aby lidstvo vyvedla z toho strašného omylu, Myslí si, že je už tak chytré, že si může dělat co chce a že může řídit lidský svět. Nejde to a nikdy to nepůjde.

Lidská mysl je totiž vnitřní součástí tohoto supermechanismu, je složena z jeho pravidel chování a nemá žádnou možnost se dostat mimo něho a organizovat ho. Strašných příkladů takovéto nemožnosti je dost a dost, zejména v novodobých dějinách - SSSR a jeho světová socialistická soustava. Lidé však nevědí proč to dělají a nevědí ani proč jich u toho vždy tolik zahyne. Věčným pokusům zorganizovat nezorganizovatelné, tedy spontánní řád světa, tedy lidský svět sám, říkáme socialismus. Má nespočet podob. V poslední době například zejména rudočernými socialisty řízenou Evropskou unii.

K. Janyška 7.7.2019 20:38

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

Kompozitivní teorie, tato nejsložiitější vědecká materie ze všech, nám odpověď dává, a stále přesněji. Jeji výuka však není možná, neboť náboženské a politické předsudky tomu zatím brání a nejsou tedy ani učitelé, kteří by tuto složitou koncepci zvládali. Kandidát na post prezidenta České republiky, bývalý předseda Akademie věd Drahoš, je toho důkazem. Ani slovem se o tomto neodstranitelném fenoménu vesmíru a tedy i lidského světa nezmínil.

Doufejmě všichni, že jednou učitelé budou. Situace dnes nepoučeného lidstva kompozitivní teorií se tak rapidně zlepší. O tom není pochyb. Až rozdíl mezi tím, jak lidský svět funguje ve skutečnosti a mezi tím co si lidé o tom myslí naroste do kritických rozměrů. Snad tu hroznou srážku přežijeme... Dzp.

K. Janyška 7.7.2019 20:35

CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

JSOU TO "STANOVY" LIDSKÉHO SVĚTA, OBJEVENÉ VĚDOU.

Metoda relevantních společenských věd je výhradně kompozitivní, tedy skladná. Viz slavná Kontrarevoluce vědy od nositele Nobelovy ceny A.F. von Hayeka. Vědecké informace jí získané, navzájem provázané a neodporující si, tvoří kompozitivní teorii. Myslíme zásadně a vždy v teoriích, tedy jinak se takový obří soubor nebo dokonce koridor souvisejících vědeckých informací o lidském světě nazvat ani nedá.

Co tedy obsahuje ? Úplně všechno, co věda ví o kulturní evoluci i jejich počátcích, tedy o oddělování našich lidských prapředků ze zvířecí říše a kulturním vývoji světa lidí, tedy světa týkajícího se jen lidského rodu, tedy světa lidského, a principů, na kterých vyrostl a stojí. A to jen a výhradně bez pověr a mýtů, tedy bez náboženských a okultních ohledů, tedy na vědecké bázi.

Čím se tedy zabývá konkrétně ? Vysvětlením motoru kulturního vývoje lidstva, tedy objevem obchodu, coby generátorem zisku a důsledky z něho. Tedy vysvětlením procesu civilizace, coby nástroje přeměny divocha, nejprve v samostatného, od kmene odděleného, jednotlivce a návazným procesem masívní emancipace lidí od kmenového způsobu života vůbec, v občana.

K. Janyška 7.7.2019 20:35

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Studuje principy, které k takovému pohybu v čase a v prostoru vedly a vysvětluje je. Vysvětluje vznik civilizačních pravidel chování, lidské mysli, inteligence, lidského rozumu, abstrakce, soukromého práva a zejména vznik a vývoj neustále se souběžně od civilizovaných více k civilizovaným méně rozšiřujícího v čase a v prostoru generátoru všeho lidského, spontánního řádu lidské interakce a lidského světa.

Z toho jasně vyplývá, že člověk není vědomým konstruktérem vývoje lidstva, ale že to je jen jeho aktivita a jsou to spontánní síly, které ovládají vesmír a cokoliv na Zemi. Jejich neosobní souhra určuje svými regulačními, záchovnými a pořádacími vlastnostmi to, co bude a co ne. Nepředstavitelná složitost jejich interakce člověku stanoví meze toho, na co má vliv a co musí ponechat k "řešení" na nich.

Kompozitivní teorie je tedy vždy nejvýše možným věděním lidstva, neboť je neustále vědou verifikována a aktualizována a je česky řečeno skladná a celostní, tedy zahrnující všechny vědecké poznatky z obou větví vědy a tvoří neustále vědou upřesňovaný koridor relevantních vědeckých informací o lidské situaci. Jsou to tedy jakési vědou určené stanovy lidského světa.

K. Janyška 7.7.2019 20:35

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Měli bychom vždy, a za každých okolností, respektovat to, co tento nejvyšší intelektuální výkon lidstva, tedy vědy, přinesl.

Bez takového vzdělání, které odhaluje nastavení hranic, které nám spontánní síly neosobně stanovují a určují tedy i možnosti vývoje lidského světa, se neobejdeme. Už proto, že vývoj jde jinudy, než si lidé myslí a nerespektují ho. Proto ony války a proto onen zmar.

Začít se vzděláváním kompozitivní teorií je bezpodmínečně nutné. Vždyť každou aktivitu lidí je nutné tímto věděním poměřovat. Více lidstvo totiž neví a nikdy vědět nebude... Dzp.

K. Janyška 7.7.2019 20:33

Albert Einstein: Proč socialismus ?

Zdroj: Einsteinova Z mých pozdějších let... Dzp.

P. Vandas 7.7.2019 20:34

Re: Albert Einstein: Proč socialismus ?

A měl pravdu. Socializmus je už fšude. :-):-):-)