25.10.2021 | Svátek má Beáta


Mašíbl v parlamentu

6.3.2021

Pokud nevíte, co to mašíbl je, pak je to označení složky na Patentovém úřadě. V ní jsou archivovány patentové návrhy od magorů, šílenců a blbců. Mašíbl je pojem obvykle spojený s pitomostí více méně technického či jaksi vědeckého rázu. Vynález internetu, ten rozhodně není produkt mašíblu, je bohužel semeništěm, jakousi výživnou platformou pro idiotštiny všeho druhu. 

Jednu takovou šířil na Facebooku poslanec Lubomír Volný, to je ten, který nedávno proslul pranicí o mikrofon a též i odporem nosit roušku. Udělal to takovým tím mazaným způsobem, jako kdybyste napsali: V Dlouhé ulici někdo ukradl v hokynářství flašku koňaku. Je to skutečně taková náhoda, že pan Neff šel zrovna kolem?

Celý nesmysl spočíval v tom, že v Brně byla mlha, letiště nepřijímalo, takže letadlo společnosti DHL čtyřikrát zakroužilo a vrátilo se do Lipska. Dezinformátoři se pak postarali o zbytek a poslanec Volný se k nim iniciativně přilepil. Takže poopravím vyznění titulku, mašíbl v parlamentu je naštěstí tak silný jen jeden.

Dalo by se nad tím pokrčit rameny nebýt toho, že podivuhodné množství lidí je ochotno takovým blbostem věřit. Proč lidé věří blbostem? Vysvětlení prosté, milý Watsone. Věří blbostem, když se mlží, když se překrucuje. Katastrofální výsledky Babišovy vlády v pandemické krizi plynou mimo jiné i z nedostatečné komunikace. Když ministr zdravotnictví Blatný vysvětlí vyhazov hlavní hygieničky Rázové a její nahrazení paní Svrčinovou slovy „je to něco, co se nějakým způsobem děje“, je to stejný mašíbl, jako když poslanec Volný tvrdí, že už je jasné, že koronavirus je umělého původu. Plácnout takovou blbost je neúcta k lidem, kteří bojují o život doslova, ale i v přeneseném smyslu o existenci, a to jsou celá odvětví hlavně ve službách: to je odvětví, které ekonomicky nese na hřbetě tíži celého toho průseru nejvíc.

Jenže, zase na druhou stranu, když tihle lidé nedokáží zorganizovat rozvoz vakcíny po republice, proč by měli umět komunikovat s veřejností.

Čínská vakcína

Zeman si objednal čínskou vakcínu a Babiš mu na to skočil. Naskýtá se otázka: kdo se podepíše na objednávku vakcíny, která nemá schválení a jejíž aplikace – aspoň tak to bylo ventilováno – bude na odpovědnost ošetřujícího lékaře? Kdo se pod to podepíše a hlavně kdo to zaplatí? Řádně nevyzkoušenou a neschválenou vakcínu, kterou nepotřebujeme a potřebovat nebudeme, protože už teď jich jde do republiky víc, než je tenhle bordel na kolečkách schopen využít?

Jak se vede Václavu Klausovi

Na můj dotaz sděluje mluvčí IVK Petr Macinka: Jeho stav je vcelku dobrý a po celou dobu se nezměnil (k horšímu). V pondělí jsem informoval o proběhlé kontrole u ošetřujícího lékaře s tím, že dle všech ukazatelů se v jeho případě nemoc chýlí ke konci.

To je dobře a přejeme brzké uzdravení.

Aston Ondřej Neff


Advantage Consulting, s.r.o.
SKLADNÍK na 2 směny (26-30000)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 26 000 - 30 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.