31.10.2020 | Svátek má Štěpánka


Kolaps se nekonal

2.12.2019

Víkend se měl stát hraničním Armagedonem, neboť se přešlo na jiný mýtný systém a zatím se do nového systému nepřihlásilo na 130 tisíc kamionů, převážně ze zahraničí. Čekaly se až čtyřicetikilometrové fronty. Dobře, že se na nový systém přešlo v neděli, to byl na silnicích klid. Kolaps se tudíž nekonal, ale co nebylo, může se stát.

Ve vzduchu ale stále visí otazník. Proč bylo třeba budovat nákladné, šeredné – a dnes řekneme i neekologické - mýtné brány, když bylo od začátku jasné, že satelitní dohled je progresivnější, pružnější, levnější? Je fakt, že se dodavatelé satelitních systémů v roce 2005 nepřihlásili do soutěže. Nebyla to ale soutěž typu přihlásit se může každý, pokud splňuje podmínku, že se jmenuje Jan Procházka a bydlí ve Lhotě číslo 123? Námitky se tehdy podávaly i Evropské komisi a vítězství Kapsche v tehdejší soutěži bylo zahaleno přítmím korupce.

Ale ono to asi jinak nejde. Jakmile jde o souboj jasných pravidel proti nekonečné vynalézavosti ve snaze urvat prachy, vítěz je předem jasný.

Bomba na odpálení Babiše

Zpráva Evropské komise o eventuálním Babišově střetu zájmů je už v Česku, není konečná, a tudíž je tajná. Budeme se dozvídat postupně střípky, první zvěsti zvěstují, že není pro Babiše příznivá. Pokud se 17. prosince obnoví i trestní řízení, bude mít Babiš opravdu veselé vánoce.

Veselé vánoce budeme mít všichni, protože pak se společnosti opravdu zásadně a na dlouhou dobu rozdrobí. Pak se vlády v zemi ujme Miloš Zeman, tento kremelský Sauron. Pak teprve zavládne veselo v zemích českých a moravských. Je to velmi pravděpodobná varianta, protože kdyby zpráva byla pro Babiše příznivá, už by to z ministerstva pro rozdávání peněz prýštilo jak z děravého kýble.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.