8.12.2019 | Svátek má Květoslava


Kolaps se nekonal

2.12.2019

Víkend se měl stát hraničním Armagedonem, neboť se přešlo na jiný mýtný systém a zatím se do nového systému nepřihlásilo na 130 tisíc kamionů, převážně ze zahraničí. Čekaly se až čtyřicetikilometrové fronty. Dobře, že se na nový systém přešlo v neděli, to byl na silnicích klid. Kolaps se tudíž nekonal, ale co nebylo, může se stát.

Ve vzduchu ale stále visí otazník. Proč bylo třeba budovat nákladné, šeredné – a dnes řekneme i neekologické - mýtné brány, když bylo od začátku jasné, že satelitní dohled je progresivnější, pružnější, levnější? Je fakt, že se dodavatelé satelitních systémů v roce 2005 nepřihlásili do soutěže. Nebyla to ale soutěž typu přihlásit se může každý, pokud splňuje podmínku, že se jmenuje Jan Procházka a bydlí ve Lhotě číslo 123? Námitky se tehdy podávaly i Evropské komisi a vítězství Kapsche v tehdejší soutěži bylo zahaleno přítmím korupce.

Ale ono to asi jinak nejde. Jakmile jde o souboj jasných pravidel proti nekonečné vynalézavosti ve snaze urvat prachy, vítěz je předem jasný.

Bomba na odpálení Babiše

Zpráva Evropské komise o eventuálním Babišově střetu zájmů je už v Česku, není konečná, a tudíž je tajná. Budeme se dozvídat postupně střípky, první zvěsti zvěstují, že není pro Babiše příznivá. Pokud se 17. prosince obnoví i trestní řízení, bude mít Babiš opravdu veselé vánoce.

Veselé vánoce budeme mít všichni, protože pak se společnosti opravdu zásadně a na dlouhou dobu rozdrobí. Pak se vlády v zemi ujme Miloš Zeman, tento kremelský Sauron. Pak teprve zavládne veselo v zemích českých a moravských. Je to velmi pravděpodobná varianta, protože kdyby zpráva byla pro Babiše příznivá, už by to z ministerstva pro rozdávání peněz prýštilo jak z děravého kýble.

Aston Ondřej Neff


HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.