20.1.2022 | Svátek má Ilona


Klopotná je cesta ke změně

3.12.2021

Nejdřív to byla aféra Michalik: máme skončit s uhlím a přejít na soláry, ale pozor, když někdo vlastní solární elektrárnu, je to solárni baron. Ano, hrubě zkresluji podstatu aféry Michalik, ale zase tak daleko od pravdy nejsem. Ledva jsme se otřepali, je tu aféra Blažek. 

Ten zas že nemá něco v účetnictví v pořádku. Viděli jste v Čechách nějaké účetnictví v pořádku? Zkrátka, největší šanci v české politice má myš, která se popelí po schůzích a konferencích a hopká po žebříčku zásluh a postů a najednou je v parlamentu a najednou je ve vládě a nikdo jí nemůže nic vytknout, protože za sebou nic nemá.

Největší pozornost ovšem poutá groteskní tyátr před lánským teráriem, kam odcházejí adepti na změnu usedat na nízkou šamrličku. Nešťastníci jsou pak ostřelováni ze všech stran a osočováni ze zbabělosti. Vyčítáno jim, že neaplikovali paragraf 66 a že do těch Lán vůbec šli a tak podobně na sto způsobů.

Střízlivě uváženo, je to jen škádlení a není to prostor pro skutečně vážný střet. Tento prostor se otevře, jakmile by prezident splnil svoji hrozbu někoho Fialovi vetovat. Že prý přes to nejede vlak. Fialovi přes jeho vládu taky nesmí přejet vlak. Natož pak varan na invalidním vozíku.

Aston Ondřej Neff


Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021
Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021

Vánoční kolotoč se stal nedílnou součástí eMimina. Letos si už po třinácté naše uživatelky vzájemně poslaly dárečky, které opět udělaly velkou...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.