17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


Jánošík Rath

29.12.2008

Ačkoliv... zas tak převratné nejsou, pan Rath spíš oprašuje komunistické ideje a odívá je do růžového hávu. Vždyť co si třeba myslet o jeho odpovědi na otázku, jaká by byla únosná míra spoluúčasti ve zdravotnictví: „Podle mě růst ještě o něco může. Ale ne u lidí, kteří na to nemají. Člověk s příjmem třicet tisíc může klidně platit víc. Tito lidé čerpají zdravotní péči málo, jsou to mladí, ekonomicky činní lidé, tak ať klidně zaplatí i dvojnásobek.“ Milionářská dávka v Rathově socialistickém provedení. Máš na to? Tak plať! Nám je jedno, že odvádíš enormní daně na naše rozhazování, dvojnásobek zaplatíš nádavkem.

Jiná Rathova pozoruhodná myšlenka je rozvážková služba léků. Nemocný člověk, který to má do „bezpoplatkové“ nemocniční lékárny daleko, prostě zatelefonuje a nemocnice k němu poslušně vypraví auto s medikamenty. Kde na to nemocnice bude brát, to už – asi z vrozeného ostychu – pan hejtman neříká.

Samozřejmě nejúchvatnější je Rathova, potažmo všech socialistických hejtmanů, idea placení poplatků za pacienty. Soudruh, pardon, přítel Rath se v Právu chlubí, že u něj už se vyrábějí cedule s nápisem „V této nemocnici za vás poplatky platí Středočeský kraj“.

On je pan Rath nejen populista nejhrubšího zrna, ale navíc ještě lhář. Žádný kraj poplatky pochopitelně neplatí. On jenom „přerozděluje“ peníze z našich kapes tam, kam se to hejtmanovi hodí. My všichni mu tak ze svých daní povinně přispíváme na permanentní předvolební kampaň.

Jenom tyto tři příklady usvědčují pana Ratha z toho, že se nebezpečně blíží ke komunistům. Ti lidem nejdřív všechno sebrali, aby jim pak z toho nakradeného mohli po kapkách pouštět – a ještě se tvářit jako nesmírní dobrodinci. Ne nadarmo má sociální demokracie ve znaku rudou, nikoliv oranžovou růži.

Rath je prostě jako ten oslavovaný Jánošík. Ten taky „bohatým bral a chudým (něco málo) dával“. Přitom to byl docela obyčejný lupič, kterému se Rath může směle rovnat. Na rozdíl od Jánošíka to má ale právně ošetřené - za nezištné pomoci Martina Peciny, ještě nedávno člena ČSSD, dnes šéfa antimonopolního úřadu...Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.