20.1.2022 | Svátek má Ilona


Hlasování o důvěře na pokračování

13.1.2022

Nešlo jinak, než začít psát glosu o hlasování o důvěře pořádně dopředu, tahle noc nebude krátká, jak praví básník. Do sedmé večer soudě dle ohlasů došlo v rozpravě při hlasování se zaručeným výsledkem ke dvěma významným událostem: premiér Petr Fiala se uřek před zapnutými mikrofony, že ho to to sere (zdá se, že absence ministrů), a expremiér Andrej Babiš držel půldruhahodinovou řeč, o níž okamžitě všichni relevantní komentátoři prohlásili, že je to blábol a snůška lží.

Nejdřív k té reakci: je pozoruhodné, jak rychle se mainstream stal vládní vlnkou. Orbán hadr, jak jdou všichni vládě na ruku. Stačí se podívat na Farského aféru, jak opatrně se kolem ní našlapuje. Dovedete si představit ten bengál, jaký by nastal, kdyby tohle udělal dejme tomu Patrik Nacher?

Pokud jde o Babišův prejav, to byl takový Babišův Mein Kampf, tedy narýsování strategie, co bude teď dělat. Vyposlechl jsem si ho celý a komických momentů tam bylo hodně, například jak horoval pro to zdravotnictví zadarmo pro všechny - on, který provozuje drahé soukromé kliniky. Jeho základní teze ale zní: daří se nám skvěle, protože jsme napravili škody předchozích vlád a dělali jsme to výborně posledních osm let, zvláště pak poslední čtyři roky. Přivedli jsme zemi k rozkvětu a hlavně jsme vše připravili pro to, aby prosperita pokračovala. Pokud pan Fiala nebude packal, naši přípravu nezkazí. Hrozí ovšem nebezpečí, že nám to zvorá, ale my se budeme snažit mu v tom zabránit, to je ten koncept.

Jestli Babiš něco umí, tak vyfouknout cizí úspěch a přivlastnit si výsledek. Sociální demokracie o tom může vyprávět. Pravda, vůči juniornímu partnerovi se to dělá snadno, protože hlavní figurou vlády je nutně premiér. Z opozice to půjde hůř, ale beznadějné to není. Může to zabrat.

Strategie je jasná. Otázka zní, kam ta strategie směřuje. Pokud k vítězství v příštích řádných volbách za čtyři roky anebo v eventuálních předčasných (jimž by předcházela nějaká katastrofa aktuální vládní formace), pak by šance pro Babišův úspěch byly velké.

Ošemetná je prezidentská volba. Ta nastane dřív, než by byl důvod Fialovu vládu cupovat (protože nebude 200 km dálnic jelikož máme hnutí Duha, nebudou Dukovany ani v projektu, nebudou byty, protože máme 365 úřadů s razítkem, nebude penzijní reforma, protože se nedá udělat). Prezidentskou volbu rozhodne výhradně demagogie, lži, podpásovky a prasárny a to vše Babišův nový tým připraví. Hrozí tudíž nebezpečí, že Babiš bude mít Hrad i následně dolní sněmovnu a to by pak nastal čertův tanec! To bude „Orbán superhadr“ a je to výsledek idiotství zvaného přímá volba prezidenta bez přenastavení rovnováh a brzd v ústavě.

Připomínám, že jsem tu mockrát psal, že se může stát, že budeme říkat zlatej Zeman.

No a jak to dopadlo? Je to už v titulku, pokračování příště. Ve čtvrtek v sedm ráno to po 22 hodinách odpískali a budou pokračovat v šest večer. 

Aston Ondřej Neff


Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.