28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


Havlův hlas rozumu

25.9.2010

Havel na výzvu českých stoupenců palestinské politiky odpověděl klidně a věcně. "Izrael je členský stát OSN. Zpochybňování jeho legitimity, k němuž v poslední době dochází, je stejně nepřípustné jako u každého jiného členského státu," napsal. Problém je v tom, že toto prosté konstatování platí od okamžiku, kdy Izrael vznikl. Na území někdejší Osmanské říše vzniklo mnoho dnešních moderních států, některé dřív, jiné později, každý má svoji historii, Izrael je jeden z nich, tečka. Na světě nenajdeme oblast, kde by politická a rasová nenávist nabyla tak hnusných rozměrů, jako je Střední východ. Je to nenávist cíleně živená s jasným cílem - udržet obyvatelstvo arabských diktatur v područí a směrovat jeho frustraci na uměle vyrobeného nepřítele. To je jádro problému Středního východu.

Aby to řekl takto naze, tak dalece Havel nešel. Prostě konstatoval základní fakta, včetně toho, že Palestinci nárok na svůj stát zřejmě mají (proč ne Kurdové a jiné národy? ale budiž, dejme tomu...), ovšem "takový útvar by pak měl žít v míru se židovským státem a v bezpečných a mezinárodně uznaných hranicích, jak o tom hovoří i platné rezoluce OSN." Což je přání toho typu, že by měl chodit nohama vzhůru nebo tak nějak.

Havel už nemá prakticky žádný vliv a svoji autoritu do značné míry promrhal v lunatických levičáckých exhibicích. V zahraničněpolitických otázkách ale drží pevnou linii člověka, který prožil většinu života v bolševickém lágru a neztratil soudnost a schopnost vnímat realitu.

Což zřetelně ztratili "podporovatelé palestinské věci", což obvykle není nic jiného, než podpora rasově podloženého terorismu.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.